Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Lazdijų Nepriklausomybės paminklo istorijos takais…

        Rugsėjo mėnesio pabaigoje 2ga ir 2gc klasių mokiniams  pilietiškumo pamokos vyko netradiciniu būdu. Gimnazistai  keliavo Lazdijų  Nepriklausomybės paminklo istorijos takais. Pamokų metu mokiniai sužinojo Nepriklausomybės paminklo istoriją, lankėsi Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje, kur stovi 1990 09 01 atstatytas Nepriklausomybės paminklas, Lazdijų krašto muziejaus kieme pamatė kaip atrodė 1930 m. pašventintas ir atidengtas paminklas originalas (apie 1952 m. sovietų sudaužytas ir užkastas prie Lazdijos upelio), nusifotografavo ant suolo, skirto LMGG 100, susipažino su parodomis „Judėk be motoro“ ir Lazdijų rajono dailės mokytojų, aplankė Lazdijų krašto muziejų, kur yra Nepriklausomybės paminklo maketas, kurį suprojektavo 1990 m architektas Petras Selilionis.

        Lazdijų krašto muziejaus l. e. p. vyr. fondų saugotoja L. Klimaitė sutikusi mokinius papasakojo apie Lazdijų vardo kilmę, kada Lazdijams suteiktos Magdeburgo teisės bei  Lazdijų herbo reikšmę. Gimnazistai „nusifotografavo“ su poetu, kunigu Seinų „Žiburio“ gimnazijos įkūrėju Motiejumi Gustaičiu. Manau šios pilietiškumo pamokos 2ga ir 2gc klasių mokiniams buvo prasmingos visapusiškai.

 

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Pileckienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt