Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 kovo
PATKPŠS
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos šeštokas Lukas Bagdonas 47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionaliniame etape laimėjo III vietą

Iš kairės Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė, Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, mokytoja Vida Kvaraciejienė, 6B klasės mokinys Lukas Bagdonas, ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja dr. Loreta Žadeikaitė ir vertinimo komisijos pirmininkė Gitana Vanagaitė

 

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos šeštokas Lukas Bagdonas  47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionaliniame etape laimėjo III vietą

        Gegužės 4 dieną LR Susisiekimo ministerijoje buvo apdovanoti 47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatai. Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį organizuoja Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Lietuvoje šį konkursą rengia AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkurso partneriai – Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos. Šiųmečio tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso tema: „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“ Jau 47-ąjį kartą Pasaulinės pašto sąjungos rengiamame konkurse tradiciškai dalyvauja apie 1,5 milijono iki 15 metų moksleivių iš viso pasaulio. Šiais metais nacionalinio etapo konkursinių darbų vertinimo komisija perskaitė 106 mokinių darbus, atsiųstus iš visos Lietuvos, tačiau tik dvylika mokinių buvo pakviesti varžytis nacionaliniame ture. Vienas iš jų – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6B klasės mokinys Lukas Bagdonas, kurį konkursui ruošė mokytoja Vida Kvaraciejienė.

        Į konkurso nacionalinio etapo apdovanojimų šventę Susisiekimo ministerijoje mokiniai atvyko su patikima palaikymo komanda – tėvais ir mokytojais. Pirmiausia visus pasveikino Susisiekimo ministras Rokas Masiulis. „Gebėjimas išreikšti mintis popieriuje yra dovana, kurią Jūs visi turite. Tikiu, kad Jūsų vidinis pasaulis gali praturtinti ir įkvėpti kitus žmones. Atskleiskite savo minčių grožį popieriaus lape ir pasidalykite su kitais“, – kalbėjo susisiekimo ministras. Moksleivius pasveikino ir Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. „Laiškų rašymas – labai sena tradicija, ugdanti minčių nuoseklumą, kūrybiškumą. Kasmet tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvaujantis Lietuvos jaunimas įrodo, kad laiškai yra įdomi ir patraukli minčių bei žinių perdavimo forma, todėl džiaugiuosi ir dėkoju už laiką, skirtą šiai prasmingai iniciatyvai“, – pažymėjo V. Budrienė. Kad Lietuvoje auga kūrybiškai mąstanti jaunoji karta pasidžiaugė ir ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja dr. Loreta Žadeikaitė, kuri rado laiko pasikalbėti su kiekvienu konkurso laureatu asmeniškai, domėjosi, iš kur mokiniai atvykę, apie ką rašė savo laiškuose, kuo domisi ir pan. Bet labiausiai visi laukė svaraus vertinimo komisijos pirmininkės, LEU Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentės, Lituanistikos ir komparatyvistikos tyrimų centro vyresn. mokslo darbuotojos Gitanos Vanagaitės žodžio: visiems buvo įdomu išgirsti, kaip buvo įvertinti jų darbai.

        Vertinimo komisijos pirmininkė pabrėžė, kad šių metų epistolinio rašinio tema tikrai nebuvo paprasta – savo laišku mokinys turėjo pasiųsti žinią, ir ne visiems tai pavyko. Pasak jos, teisus buvo Vaižgantas teigęs: „Tikra laimė, kai ranka minties klauso“. G. Vanagaitė pakomentavo į konkurso nacionalinį etapą pakviestų mokinių rašinius ir pasidžiaugė, kad jiems nestinga išmonės. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6B klasės mokinio Luko Bagdono rašinys iš visų darbų išsiskyrė ne tik struktūriniu sprendimu, bet ir fantastiniais elementais. Jo laišką „rašė“ net keturi dvylikamečiai vaikai iš ateities į dabartį: laiškas pradėtas rašyti 2418 metais ir kas šimtą metų, pasitinkant Naujuosius metus, vis kažkam pakliūva į rankas. Tas, kuris jį gauna, į tą patį laišką parašo savo žinią ir siunči jį toliau. Taigi paskutinis žmogus, 2018 metais parašęs savo žinią į laišką, yra Lukas, kuris gerais darbais siūlo gelbėti pasaulį, mylėti tėvynę, kad ateity dėl nieko nereikėtų gailėtis. Paskelbus konkurso nacionalinio etapo nugalėtojus, smagu buvo išgirsti, kad Lukas Bagdonas laimėjo trečiąją vietą ir buvo apdovanotas ŠMM III laipsnio diplomu, medaliu ir rėmėjų dovanomis.

        Šventiniai pietūs vyko stilingame Vilniaus senamiesčio širdyje, Pilies gatvėje, įsikūrusiame restorane GREY, kuris visus nustebino pilku interjeru ir netikėtomis dekoro detalėmis: Lukui įspūdį paliko paprastos pilkos šaligatvio plytelės su užrašu „Rezervuota“ ir kiti gana komiški, bet įspūdingi restrano akcentai. Po pietų konkurso nugalėtojų ir jų palydos laukė ekskursija į Energetikos ir technikos muziejų. Muziejus įsikūręs senosios Vilniaus centrinės elektrinės gamybinėse patalpose. Išplėsta energetikos ekspozicija supažindina su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų leidžia pajusti industrinių objektų dvasią. Ant muziejaus stogo veikianti vėjo ir saulės jėgainė pristato alternatyviąją energetiką. Ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai. Bet daugiausia lankytojų susižavėjimo sukėlė transporto ekspozicija. Ją sudaro privatiems kolekcininkams priklausantys automobiliai, motociklai, dviračiai bei transporto priemonių aksesuarai. Seniausias eksponatas – 1904 m. ranka užvedamas kadilakas. Ekspozicijos pasididžiavimas – 1937 m. „Horch 853“, kurių buvo pagaminta kiek daugiau nei tūkstantis, be to, jie laikomi vienais gražiausių visų laikų automobilių. Taigi įspūdžių netrūko.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė sveikina 47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatą – III vietos laimėtoją 6B klasės mokinį Luką Bagdoną ir linki jam kūrybinės sėkmės!

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

 

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt