Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai piešė knygų skirtukus Lietuvai

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“. (Adolfo Suarea).

Šie metai ypatingi Lietuvai. Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo šimtmetį, įprasminusį ilgai trukusią kovą už savąją egzistenciją ir vainikavusi tautos lūkesčius atkurti savarankišką valstybę.

Vasario 16–oji  – tai šventė mūsų visų, visų mūsų diena.  Valstybės atkūrimo šimtmečio proga vasario 12 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Knygų skirtukas Lietuvai“. Užsiėmimą 6 b klasės mokiniams vedė  dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė.

Pamokos pradžioje keletą žodžių tarė šių eilučių autorė.  Ji kalbėjo apie šios ypatingos datos reikšmę Lietuvai.

Pasak jos,  medžio, kaip ir tautos, tvirtybė – šaknyse. Kiekviena nauja karta klausia, iš kur atėjo, nes nori žinoti, kur eina. Šakotas Lietuvos istorijos medis tvirtai po savo plačiomis šakomis saugo istorinę atmintį. Todėl turime nepamiršti tų drąsių ir ryžtingų žmonių, kurie padėjo Lietuvai atkurti nepriklausomybę.

Dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė pristatė edukacinės pamokos tikslą – ugdyti jaunosios kartos pilietiškumą bei skatinti kūrybines iniciatyvas pažymint Lietuvos valstybės šimtmetį. Pamokos metu 6b klasės mokiniai susipažino su 1918 m. vasario mėnesio įvykiais, gilinosi į simboliką, susijusią su Lietuva bei Lietuvos valstybingumo tautiniais atributais.  Mokiniai, išklausę teorinę dalį, dalyvavo praktinėje – piešė knygų skirtukus, kuriuos skyrė Lietuvai. Mokinių fantazijai nebuvo ribų. Viskas atrodė natūralu ir tikra – edukacinė pamoka buvo įdomi, nes buvo ugdomi mokinių meniniai bei kūrybiniai gebėjimai, saviraiška, patirties kūrimo džiaugsmas, skatinamas domėjimasis šalies istorija ir jos gerbimas.

Pagalvokime apie Lietuvą šiandien, dirbkime, mokykimės, mylėkime, džiaukimės, šypsokimės, kurkime ir būkime laimingi, žvelkime į ateitį su viltimi ir su svajone – bet niekados nepamirškime praeities.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė