(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aisštoko komandos vasaros startai

dsc_3418

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  aištoko (bavariškojo akmenslydžio) komanda vasarą startavo keliose  tarptautinėse aisštoko varžybose.

Liepos 30 dieną komanda buvo išvykusi į Baltarusiją. Bresto mieste vyko Rytų Europos taurės aisštoko varžybos, kuriose mūsų sportininkai varžėsi su 13 komandų, atvykusių iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Vaikinai taikinių  rungtyje užėmė aukštą trečiąją vietą, o komandinėse varžybose liko aštunti.

Net nespėję  pailsėti po varžybų Baltarusijoje, vaikinai išvyko į Vokietiją. Bavarijoje, Regen mieste, rugpjūčio 6-7 dienomis vyko U-16 Europos Grand Prix taurės varžybos. Čia susirinko stipriausi aisštoko žaidėjai iš Austrijos, Italijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Slovėnijos, Šveicarijos ir Lietuvos. Asmeninėse taikinių varžybose, kuriose dalyvavo 78 dalyviai, mūsų žaidėjams sekėsi labai gerai: Domantas Žukauskas ( 2gc klasė) užėmė 18 vietą, jo brolis Skirmantas Žukauskas (3gb klasė) – 19 vietą, Justinas Buzas (2ga) liko  28-tas. Komandinėse taikinių varžybose Lietuvos komanda iškovojo ketvirtąją vietą.

Po puikaus lazdijiečių  pasirodymo šiose varžybose Rytų Europos Aisštoko federacijos generalinis sekretorius Udo Reichenecker paragino surengti turnyrą Lazdijuose.

Ir tarptautinis aisštoko turnyras mūsų gimnazijoje įvyko.

Rugsėjo 10 dieną gimnazijos kieme rinkosi geriausi kaimyninės Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos žaidėjai. Šį kartą varžybose dalyvavo dvi mūsų mokyklos komandos. Sportininkus pasveikino ir įteikė atminimo dovanas  Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas bei gimnazijos direktorės pavaduotoja Virginija Spitrienė.

Varžybos buvo įtemptos, truko visą dieną. Mūsų gimnazijos didesnį patyrimą turintį I-oji komanda, kurioje žaidė broliai Skirmantas ir Domantas Žukauskai, Justinas Buzas bei jų treneris Žilvinas Eidukaitis, užėmė trečiąją vietą , praleisdami į priekį jungtinę Lenkijos-Vokietijos (1 vieta) bei Bresto (2 vieta) komandas. Gimnazijos  II-oji komanda, kurioje žaidė Mantas Stanionis (3gb kl.), Daumantas Jonuška (2ga kl.), Ernestas Jonuška (8b kl.), Egidijus Kazlauskas (8a kl.) bei Maksas Janavičius (2gb kl.) liko šešti.

Mūsų žaidėjai labai džiaugėsi vertingomis dovanomis: svečiai iš Vokietijos atvežė žaidimo inventoriaus. Rytų Europos aisštoko federacijos generalinis sekretorius Udo Reichenecker  pagyrė  mūsų jaunųjų sportininkų užsidegimą  bei mokytojo Žilvino Eidukaičio nuopelnus, treniruojant komandą ir populiarinant šį sportą Lietuvoje.

Vasaros sezonas baigėsi, tačiau jaunuoliai toliau intensyviai treniruojasi ir ruošiasi lapkričio pabaigoje Peiting mieste (Vokietija)  vyksiančiose Europos klubų taurės varžybose. Palinkėkime jiems sėkmės.

Treneris:  Žilvinas Eidukaitis