Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2020 kovo
PATKPŠS
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.10 - 12.55
  • 6 13.05 - 13.50
  • 7 14.00 - 14.45
  • 8 14.55 - 15.40

Lazdijiečių vasara stovykloje „Lietuvos Atgaja“

        2017 metų vasarą  kartu su kitais Lietuvos vaikais kūrybinėje vaikų ir jaunimo stovykloje „Lietuvos atgaja“ (Smarliūnų kaime, Lazdijų rajone) šešiose pamainose ilsėjosi ir įdomiai laiką leido  dvidešimt devyni  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  mokiniai (dvidešimt-  gaunančių   socialinę paramą,  devyniems kelalapius nupirko tėveliai). Lazdijiečius  pakvietė  stovyklauti stovyklos ,,Lietuvos Atgaja” organizatoriai, kurių veikla vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

        Įvairaus amžiaus vaikai drauge su vadovais (tėčiais ir mamomis) gyveno grupėmis, vadinamomis šeimomis. Kiekviena diena čia turėjo savo istoriją, susijusią su pamainos tema.

        Pirma pamaina „Miuziklų slėnis“ (vyko birželio 15–24 dienomis) kvietė  visus, norinčius ugdyti savo kūrybiškumą, sužinoti, kas yra miuziklas, susipažinti su šiuo žanru iš arčiau (labai arti!) ir išbandyti jėgas miuziklo kūrimo procese. Stovyklautojai  leidosi į nepakartojamą kelionę miuziklų slėniu, aplankė „Ozo šalies burtininką“ ir „Merę Popins“, apsivertė „Aukštyn kojom“, pavartė „Džiunglių knygą“, pasinėrė į „Muzikos garsus“, išbandė savo jėgas su „Oliveriu“ ir „Annie“, žvilgterėjo į paslaptingą „Žmogų iš La Mančos“, prisilietė prie „Meilės ir mirties Veronoje“, „Velnio nuotakos“,  „Devynbėdžių“ ir dar daug kitų nuostabių miuziklų, jų istorijų ir garsų.

        Programos „Akys – dvi, kelių – šimtai“ (birželio 26–liepos 5 dienomis) dalyviai  keliavo žygkeliu, žvyrkeliu, rogiakeliu, šaligatviu, vieškeliu, mažu takeliu, plentu, kūlgrinda, šunkeliu, o gal autostrada? Akys –  dvi, kelių – šimtai! Pamainos dalyviai mokydamiesi iš paklydimų, dalindamiesi patinkančiais keliais, rinkdamiesi, kur keliauti toliau, kūrė, pasakojo ir užrašė bendrą istoriją, kurios veikėjai buvo jie patys.

        Pamainos  „TE ATRAS“ (liepos 7–16 dienomis) stovyklautojai  ieškojo atsakymo į klausimus: kas yra teatras? Kas yra aktorius? Kur riba tarp vaidybos ir gyvenimo? Kas yra tikra? Kas esu aš? TE  ATRAS čia kiekvienas tai, ko ieško, ir tai, ko neieško.

        O pamainos „Miestelių šnabždesiai, arba 1041 km“ (liepos 18–27 dienomis) dalyviai buvo pakviesti į kelionę. Šią, kaip ir visas keliones, pradėjo kiekvienas nuo savo namų durų slenksčio, o susirinkę tęsė visi kartu. Pakeliui „aplankė“ klojimą Margionyse, į kurį šmurkštelėjo „pasislėpti“ nuo lietaus ir pasirodo pateko į  teatro rūmus, gamyklų apsuptoje miestelio aikštėje lyg netyčia susižvalgantys praeiviai – meno kareivijos šaukliai, o svetingai priimantys dvariškiai išmoko kitu kampu regėti ir savo kiemą, ir už to kiemo tvoros slypintį pasaulį, pamatė miestelių, kuriuose liepsnoja pilys, užsižiebia pirmoji elektros lemputė Lietuvoje, uostų, kuriuos pasiekė plaukdami per garsų bangas ir nerdami į dailės sroves. Miesteliuose sutiko telefonu polonezą vienas kitam skambinančius brolius, fotoaparatais apsiginklavusius taikos ir laisvės karžygius, toli už horizonto žvelgiančius jaunus rašytojus ir priespaudos nepaisančius spaustuvininkus. Į miestelio turgų stovyklautojus palydėjo puodžius molina prijuoste, į balių – užmiesčio dvarininkas, į namus vakare – pasaulį išmaišęs galiausiai grįžtantis klajūnas. Kur ši miestelių kelionė galiausiai nuvedė? Šią, kaip ir visas keliones, užbaigė  kiekvienas prie tų pačių prieš dešimt dienų paliktų savo namų slenksčio. Bet, kaip ir po kiekvienos kelionės, namo sugrįžo  nebe tokie patys – sužinoję, patyrę, paaugę.

        Pamainos „Kitokios girdėtos istorijos“ (liepos 29–rugpjūčio 7 dienomis) dalyviai persikėlė į kitą pasaulį, kuriame  kol kas nebuvo nieko, tik žemė po kojomis ir dangus virš galvos. Visa kita kūrė patys – kantriai, nuo pat pirmosios dienos dėliojo, kas jie ir kaip atrodo jų gyvenimai: kaip priimami sprendimai, kaip kiekvieno iš jų žingsnis lemia kitą, kaip gyvena bendruomenėje ir kiekvienas atskirai. Šiame pasaulyje vaizduotė buvo pagrindinis kiekvieno stovyklautojo įrankis, lemsiantis tai, kas vyksta dabar ir kas nutiks rytoj…

        Programos „Tamsioji mėnulio pusė“ (rugpjūčio 9–18 dienomis) dalyviai  pasinėrė į socialinio, patyriminio ir estetinio pasaulio tyrinėjimus,skriejo nuo antikinės filosofinės minties ištakų iki dirbtinio intelekto realybės, nuo tolimų kraštų iki mūsų šalies filosofų(!).Juk filosofija visai ne mokslas, ji net neieško teisingų atsakymų. Tik kelia svarbius klausimus. Todėl į paieškas stovyklautojai kibo ne skaitydami sudėtingus veikalus ir traktatus, bet smagiai žaisdami, netikėtai kurdami, patys patirdami ir tyrinėdami. Niekas nežino, ar geriausia pasaulį pažinti moksliškai, patirti jutimiškai, o gal emociškai išgyventi? Ir išvis ar reikia jam prasmės – o gal prasmės nėra, arba ji nereikalinga? Visi mokinosi kėlė klausimus, pamilo išmintį ir žengė į nepažintąją tamsiąją mėnulio pusę.

        Dienos, praleistos Atgajoje, liko įsimintinos. Dienas vainikuodavo linksmybės prie laužo, jaukūs šeimos vakarai ir užsiėmimai akademijose. Stovyklautojai  susirado draugų iš visos Lietuvos.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai dėkoja stovyklos „Atgaja“ organizatoriams ir sveikina visus atgajiečius su 25-uoju stovyklos „Lietuvos Atgaja“ gimtadieniu!

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija
Nuotraukos stovyklos „Lietuvos Atgaja“

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt