Lazdijiečių bronziniai startai pasaulio aisštoko čempionate

Vasario mėn. 20-24 dienomis, Austrijoje, Amšteten mieste vyko pasaulio aisštoko čempionatas. Lietuvą jau tradiciškai atstovavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda. Lazdijiečiai  Domantas Žukauskas, Egidijus Kazlauskas, Daumantas Jonuška, Justinas Buzas, Skirmantas Žukauskas, treniruojami kūno kultūros mokytojo  Žilvino Eidukaičio puikiai pasirodė. Vaikinai su treneriu dalyvauja jau ne pirmą kartą tarptautinėje arenoje. Sunkus darbas treniruotėse, užsispyrimas ir šiokia tokia patirtis pagaliau davė puikų rezultatą. Lazdijiečiai tapo pasaulio 3 vietos laimėtojais U-19 amžiaus grupėje. Komandiniame turnyre nusileidę tik Austrijos ir Vokietijos rinktinėms vaikinai laimėjo prieš visas kitas šalis ir džiaugėsi bronzos medaliais. Iš viso turnyre dalyvavo komandos iš Austrijos, Vokietijos, Italijos, Šveicarijos, Slovėnijos, Čekijos, Lenkijos, Suomijos, Baltarusijos, Australijos, Brazilijos, Rusijos, Prancūzijos. Trenerio ir vaikinų pasiekimą įvertino ir Vokietijos, Austrijos treneriai. Jie stebėjosi, kaip komanda iš mietelio, turinčio 3000 gyventojų gali taip puikiai pasirodyti. Bavariškasis akmenslydis Lietuvoje dar visai nežinomas, bet dėka lazdijiečių pasiekimų Lietuvą pradeda pažinti Europos ir pasaulio valstybės. Ateinančiais metais planuojamas Europos vyrų čempionatas Kaune. Tai tarptautinis pripažinimas, Lietuvai ir Lazdijams.

Mok. Žilvinas Eidukaitis