Lazdijiečiai stovyklavo vaikų vasaros poilsio stovykloje „Miško karalystė“ Višakio Rūdoje

Birželio 19-25 dienomis  dvidešimt  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“, Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“, Krosnos, Aštriosios Kirsnos mokyklų,  Lazdijų rajono savivaldybės socialinio globos centro ,,Židinys“ vaikų poilsiavo vaikų vasaros poilsio  stovykloje  „Miško karalystė“  Višakio Rūdoje (Kazlų Rūdos savivaldybė). Iš viso šioje stovykloje  ilsėjosi  penkiasdešimt vaikų iš   Kazlų Rūdos, Lazdijų,  Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus  savivaldybių.

Katalikiškosios stovyklos iniciatorius – Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios klebonas Vidmantas Striokas. Vadovais savanoriais joje dirbo buvę Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4ga klasės mokiniai Samanta  Čepononytė, Greta Pileckaitė, Goda Bieliukaitė, Mantas Jablonskas, Laurynas Margevičius (vėliau mokėsi Kaune),  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinė Rūta Balčiūnaitė, Lazdijų rajono savivaldybės socialinio globos centro ,,Židinys” socialinė pedagogė Rūta Margelytė-Brindzienė. Visi jie tapo princais ir princesėmis, o klebonas V. Striokas pokylio „Gera būti kartu“ metu buvo karūnuotas karaliumi. Stovyklos vadovai parengė programą „Miško karalystė“, kuriai vadovavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytoja Audronė Pileckienė.

Ką gi veikėme šioje stovykloje?  Vaikai ir vadovai atvykę  įsikūrė, susipažino vieni su kitais ir su „Miško karalystės“ programa  bei jos pagrindiniu įstatymu „Karalystės teisynu“. Karalystėse jie kūrė pavadinimus, šūkius, vėliavas, gamino  dovanas. Jau pirmą dieną vaikai dalyvavo   Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje Šv. Mišiose ir gavo klebono Vidmanto Strioko palaiminimą.  Stovyklautojams patiko susitikimas su Burbulų dėde Arnu iš Kauno (už tai dėkojame tėveliams), turbūt ilgai visi  prisimins žaidimą „Jaunojo šaulio takas“, kurį surengė Kazlų Rūdos 407-osios kuopos šauliai ir jaunieji šauliai (kuopos vadas Dainius Ragauskas).  Stovyklautojai  dalyvavo orientaciniame žaidime „Atrask Višakio Rūdą“, sportinėse rungtyse, žaidimuose „Du laivai“,  „Surask vėliavą“, „Nerealieji princai“, Nerealiosios princesės“  ir kt. Įsimintina buvo klebono V. Strioko organizuota kelionė į „STIHL virvių parką”, kuris  įsikūręs Kazlų Rūdos miestelio parke. Stovykloje veikė paštas: vaikai rašė laiškus vieni kitiems, linkėjo geros kloties, dėkojo virėjoms už skaniai pagamintą maistą… Rūpestingų virėjų Virginijos Žemaitienės ir Virginijos Navikienės dėka stovyklautojai valgė skanius ir sočius pusryčius, pietus ir vakarienę.

Vakarai baigdavosi apsilankymu Banke, kurio valdytoja princesė Greta Pileckaitė dosniai dalijo „višakiukus“ karalystėms,  savo aktyvumu, geranoriškumu pranokusioms kitas karalystes. O karalystės, neatlikusios savo pareigų, turėjo „grąžinti“ tam tikrą sumą „višakiukų“  Bankui. Daugiausia „višakiukų“  „surinko“ ketvirtosios karalystės (vadovė princesė Samanta  Čepononytė) gyventojai, kuriems  ir atiteko Šauniausios karalystės nominacija.

Stovykloje „Miško karalystė“ vaikai turėjo galimybę smagiai leisti laiką gryname ore, atitrūkti nuo kompiuterių, pailsėti, susirado naujų draugų, įgijo svarios patirties.  Lazdijiečiai ne tik stovyklavo, bet garbingai atstovavo Lazdijų kraštui, garsino jį ir visus kvietė atvykti susipažinti su Lazdijų istorija bei unikalia gamta.

Visi stovykloje buvę vaikai nuoširdžiai dėkoja vadovams Samantai Čepononytei, Gretai Pileckaitei, Godai Bieliukaitei, Mantui Jablonskui, Laurynui Margevičiui, Rūtai Balčiūnaitei, Rūtai Margelytei-Brindzienei, Urtei Pileckaitei už nuoširdų bendravimą, organizuotus renginius, virėjoms Virginijai  Žemaitienei ir Virginijai Navikienei už labai skanų ir sotų  maistą,  Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vadui ats. kap. Kęstučiui Pileckui,  Kazlų Rūdos 407-ajai kuopai ir jos vadui Dainiui Ragauskui, vado pavaduotojui Sauliui Martinkui, Kazimierui Česnakevičiui, jauniesiems šauliams Bartui Bulotai, Ignui Vaitiekūnui, Dovydui Zalatai, Matui Ramanauskui, Andriui Makauskui už šaulišką estafetę bei  visiems rėmėjams, kurie geranoriškai, kuo galėjo, rėmė šią stovyklą.

Stovyklautojai dėkoja Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios klebonui Vidmantui Striokui už organizuotą šią katalikišką stovyklą ir  viliasi kitais metais vėl į ją sugrįžti.

Audronė Pileckienė, stovyklos „Miško karalystė“ vyr. vadovė