Lazdijiečiai dalyvavo UNIKALIAME BĖGIME „RUNWAY RUN 2019“, skirtame NATO aljanso įkūrimo 70-mečiui ir 15-osioms Lietuvos įstojimo į NATO metinėms pažymėti

2019 m. balandžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje įvyko vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje –  Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „RunwayRun 2019“, skirtas NATO aljanso įkūrimo 70-mečiui ir 15-osioms Lietuvos įstojimo į NATO metinėms pažymėti. Bėgimo startą šūviu iš senovinės patrankos paskelbė į šventę atvykęs Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Tuoj po starto į orą iš gretimo pakilimo tako pakilo du NATO oro policijos misiją vykdančio Lenkijos kontingento naikintuvai F-16. Kol bėgikai įveikė distanciją, naikintuvai raižė dangų virš aerodromo. Šiame bėgime dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenės atstovai, kurie  sėkmingai įveikė 3000 metrų trasą ir buvo organizatorių apdovanoti suvenyrais. Bėgime pareiškė norą dalyvauti apie 9000 dalyvių iš visos Lietuvos. Kartu su visais bėgo pusšimtis Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių. Nors laikas, per kurį buvo įveikta trasa nebuvo fiksuojamas, bet su pirmaisiais bėgikais finišavo gimnazijos 8 a klasės mokinys Ignas Kandratavičius, Ernestas Jonuška (2gb kl.), Simonas Kūlokas (3gc kl.), Lukas Grubis (2gb kl.), Justinas Buzas (4ga kl.), Maksas Janavičius (4gc kl.). Džiugu, kad šiame bėgime galėjome pamatyti keturias mūsų gimnazijos merginas: Augustę Skripkaitę (1gc kl.), Sofiją Salatkaitę (2gc kl.), Medą Štarolytę (2 gc kl.), Gabrielę Merkininkaitę (2 gc kl.) ir trylika vaikinų. Visi 17 mokinių, kurie atstovavo ne tik Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai, bet ir Lazdijų kraštui, įveikė 3000 metrų.

Renginio dalyvius sveikinęs ir apdovanojęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad šis bėgimas itin simboliškas, nes būtent šioje vietoje prieš 15 metų nusileido Belgijos naikintuvai, pirmieji ėmęsi saugoti Baltijos šalių oro erdvę. Šiuo metu oro erdvę Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje saugo Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16.
        Prieš bėgimą lazdijiečiai susipažino su tarptautinio NATO bataliono ginkluote, tankais, kovinėmis mašinomis, Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvu F-16, kita technika. Pirmą kartą savo transportą ir ginkluotę renginyje pristatė Specialiųjų operacijų pajėgos.
        „Runway Run“ – vienintelis toks Lietuvoje bėgimas taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviai, taip pat NATO oro policijos misiją vykdantys sąjungininkų naikintuvai.
        Lazdijiečiai dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti unikaliame bėgime „RunwayRun 2019“, skirtame NATO aljanso įkūrimo 70-mečiui ir 15-osioms Lietuvos įstojimo į NATO metinėms pažymėti.

Audronė Pileckienė
Istorijos mokytoja