Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Lankomės Laisvės kovų muziejuje

        Rugsėjo  23-24 dienomis 5a,b,c klasės mokiniams istorijos pamokos   vyko   Lazdijų Laisvės kovų muziejuje. Penktokai gavo užduotį nueiti su istorijos mokytoja į šalia Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos esantį muziejaus pastatą ir su vyr. muziejininkės Jūratės Pacukonienės pagalba sužinoti daugiau apie šį muziejų. Dvi penktos klasės iš trijų  klasių lankėsi pirmą kartą šiame muziejuje.

        Muziejininkė  J. Pacukonienė penktokus pasveikino, pasidžiaugė, kad jie domisi ne tik Lietuvos, bet  ir Lazdijų krašto istorija, pravedė ekskursiją po Laisvės kovų muziejų, kurios metu supažindino  mokinius su muziejaus salių pavadinimais (apie Partizanus, Sąjūdžio, Buities tremtyje, Parodų), jose esančiais eksponatais bei Parodų salėje šiuo metu eksponuojama  paroda „Žydų narsuoliai kovose už Lietuvos laisvę“. 5b klasės mokiniai lankėsi muziejuje rugsėjo 23 d., kai Lietuvoje buvo minima Žydų genocido diena.

        Partizanų salėje penktokai pasiskirstę į grupeles gavo užduotį, kuri grupė greičiau sudės iš kaladėlių Vytį, Gediminaičių stulpus, Lazdijų herbą, Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje esantį Nepriklausomybės paminklą, Lietuvos žemėlapį su herbais.

        5a,b,c klasės mokiniai dėkingi vyr. muziejininkei J. Pacukonienei už žinias, kurias ji suteikė jiems istorijos pamokos metu „Lankomės Laisvės kovų muziejuje. Manau 5a,b,c klasės mokiniams jos bus naudingos.

 

Mokytoja Audronė Pileckienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt