LAISVĖS KELIAS ISTORIJOS TĖKMĖJE

Tarptautinė teorinė – praktinė mokinių konferencija

LAISVĖS KELIAS ISTORIJOS TĖKMĖJE,

skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

2018 m. kovo 2 d. Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazijoje vyko tarptautinė teorinė-praktinė mokinių konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, kurios tikslas – domėtis gimtojo krašto istorija, ugdyti kūrybišką santykį su socialinio bei kultūrinio gyvenimo tradicijomis ir naujovėmis. Konferencijos kryptys buvo šios: Baltijos šalių istorinė tradicija ir jos atspindys šiuolaikinėje visuomenėje, Lietuvos valstybingumo raida XIX a. pab. – XXI a. (t autinis atgimimas, Lietuvos laisvės kovos,  Dainuojanti revoliucija, Lietuvos integraciniai procesai, Lietuva ir dabarties problemos, istorinių asmenybių veiklos reikšmė regiono ir valstybės kontekste, istorinio ir kultūrinio paveldo objektai).

Konferenciją ruošė Organizacinis komitetas:

Vytautas  Giedraitis, Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos direktorius;

Tatjana Tekorienė, Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja,

Kristina Karošaitė, Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja;

Giedrė Samalionienė, Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.

Ši svarbi konferencija sulaukė namažai rėmėjų, kuriais tapo LR Seimo narys, prof. Arūnas Gumuliauskas; knygynas ,,Pegasas“; Joniškio rajono ,,Jono Avyžiaus‘‘ viešoji biblioteka; Šiaulių ,,Aušros“ muziejus; Klaipėdos universitetas; Šiaulių turizmo informacijos centras.

Į konferenciją atvyko mokiniai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos: Šiaulių, Mažeikių, Žagarės, Rygos (Latvija), Joniškio, Baisiogalos (Radviliškio r.), Vilniaus, Punsko (Lenkija), Tytuvėnų (Kelmės r.) ir Lazdijų. Mes, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  mokiniai ir mokytojai, atstovavome visam Dzūkijos regionui ir tuo labai didžiavomės.

Konferencijos atidarymas prasidėjo plenariniu posėdžiu, kuriame sveikinimo žodžius dalyviams tarė ir  jaunimą įkvepiančią, motyvuojančią patriotinę kalbą pasakė istorikas, LR Seimo narys bei pedagogas profesorius Arūnas Gumuliauskas. Konferencijos dalyvius pasveikino ir Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis. Neilgai trukus prasidėjo darbas sekcijose, kurių pagal skirtingas darbo kryptis iš viso buvo penkios: „Lokalinė istorija“, „Skaudūs istorijos vingiai“, „Valstybingumo link“, „Asmuo valstybėje“ ir „Mūsų krašto paveldas“. Mūsų gimnazijos mokinės Deinara Vereščinskaitė ir Raminta Žiemelytė (1gA klasė) sekcijoje „Asmuo valstybėje“ pristatė darbą „Tarpukario Dzūkijos šviesuolis – poetas, kunigas, mokytojas Motiejus Gustaitis“, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija. Mokinius konsultavo istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė. Mokinės auditoriją supažindino su šios iškilios asmenybės veikla Lazdijuose. Pristatymo metu skambėjo mintys, kurias užrašė buvę  ,,Žiburio“ gimnazijos auklėtiniai, taip pat paties Motiejaus  Gustaičio eilės. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę daug išgirsti apie šią iškilią tarpukario asmenybę ir pamatyti unikalius vaizdus iš tarpukario Lazdijų. Deinara ir Raminta pasakojo ne tik apie Motiejų Gustaitį, bet ir trumpai, su pasididžiavimu  nušvietė Lazdijų miestelio susikūrimo istoriją, supažindino dalyvius su Lazdijų herbu ir Magdeburgo aktu.

Kitą pristatymą „Vardai, įstrigę datose“ parengė 3gC klasių mokinių komanda: Erika Saukevičiūtė, Matas Budreika, Einoras Kelmelis, Modesta Janulevičiūtė, Maksas Janavičius ir Miglė Čižikaitė (dabar –Adolfo Ramanausko-Vanago 3g kl. mokinė). Mokinius konsultavo istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė. Jų pristatymas buvo išties labai įdomus ir kūrybingas. Sekcijos „Skaudūs istorijos vingiai“ dalyviai žiūrėjo lazdijiečių sukurtą dokumentinį filmą „Kvėpuoju laisve…“, kuris visus supažindino su devyniais tipiniais atminimo ženklais partizanams atminti, pastatytais Lazdijų krašte.

Visose sekcijose mokinių pristatymus stebėjo moderatoriai, kurie atrinko geriausius pranešimus. Džiugu, kad abu lazdijiečių darbai pripažinti vienais iš geriausių.

Pasibaigus darbų pristatymams, meninę programą Žodžiai Lietuvai‘‘ atliko Šiaulių Medelyno progimnazijos mokiniai. Dalyvius sveikino ir dėkojo už  dalyvavimą Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja ir organizatorė – Kristina Karošaitė. Ji įteikė apdovanojimus dalyviams ir jų mokytojams. Visi labai džiaugėmės dalyvavę prasmingoje tarptautinėje teorinėje-praktinėje mokinių konferencijoje „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, dalijomės įspūdžiais, aptarinėjome pasiektus rezultatus. Labai patiko išpuoselėta ir graži Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos aplinka. Iš tolo akį traukė languose Lietuvos vėliavos spalvomis pražydusios popierinės gėlės. Įspūdingai Lietuvos šimtmečio tema buvo išpuoštas ir mokyklos vidus. Visur modernu, bet labai jauku. Šiaulių ,,Romuvos‘‘ gimnazijos bendruomenė buvo pasirengusi atsakyti į bet kokius klausimus ir padėti.

Mes, mokiniai, dėkojame gimnazijos direktorei Jurgitai Mozerienei ir mus ruošusioms istorijos mokytojoms už sudarytą galimybę dalyvauti konferencijoje.

Giedrė Čėsnaitė, 1gA