L. Kazlauskienės skutinėtų margučių paroda „Raštų stebuklas“

Margučių marginimas – tai viena iš nedaugelio Dzūkijos krašte gyvuojančių apeiginio meno sričių.

Vieni žmonės kiaušinius margina  vašku, kiti – svogūnų lukštais, skutinėja. Liaudies menininkė Laima Naruševičiūtė –Kazlauskienė, gimusi 1968 m. Dainavėlės kaime, Būdviečio seniūnijoje, kiaušinius skutinėti pradėjo prieš 20 metų. Skutinėti kiaušinius ją paskatino kaimynė Alė Kizelienė, kurios margučiais ji žavėjosi.

Šiuo metu L. Kazlauskienės  margučiai eksponuojami Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje. Ši velykaičių paroda „Raštų stebuklas“ – tai žvilgsnis  į pavasarį, gamtos atbudimą, žemės gyvybę. Tai nepaprastai gražūs margučiai, kuriuos menininkė skutinėja skutimosi peiliuku. Dažo medvilniniais dažais mėlyna, raudona, juoda, žalia spalvomis. Žąsinius ir antinius kiaušinius margina įvairiais raštais: gėlėmis, gyvūnais, paukščiais, gamtos vaizdeliais. Pirmiausia ji nusipiešia ant kiaušinio piešinį, o po to skutinėja. Laimos Kazlauskienės marginti margučiai 2005 m. Lazdijų kultūros namuose organizuotoje Velykinėje margučių parodoje buvo pripažinti gražiausiais ir laimėjo pirmąją vietą. Liaudies menininkės margučiai buvo eksponuojami Lenkijoje, Punske, Lazdijuose, Alytuje, Kaune vykusiose parodose.

Mane L. Kazlauskienės margučiai tiesiog sužavėjo, nes tokių gražių dar nebuvau regėjusi.

Taigi iki balandžio 28 d. gimnazijos skaitykloje kviečiame aplankyti liaudies menininkės Laimos Kazlauskienės  skutinėtų margučių parodą „Raštų stebuklas“.

Edita Sedimkaitė, 8c  klasės mokinė