Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KVIEČIA PIEŠTŲ UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ PARODA

        Kovo 5 d. buvo švenčiamos Užgavėnės, kurių paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį Ši ypatinga metų diena būna antradienį. 

        Todėl praėjusį antradienį Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko edukacinė pamoka „Užgavėnių kaukių piešimas“. Pamokoje dalyvavo gimnazijos 5A klasės mokiniai ir dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė. Apie siautulingiausias ir linksmiausias šventes – Užgavėnes bei jų papročius trumpai supažindino šių eilučių autorė.

        Dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė pristatė ir  aptarė  edukacinės pamokos tikslus bei uždavinius. Toliau pamokoje buvo kalbama apie Užgavėnių kaukes, jų prasmę, kokios jos turi būti bei atributus.  Pasak mokytojos, „Kaukė yra vienas seniausių, dar pirmykštės žmonių bendruomenės laikus menantis apeiginis reikmuo“. Tikėtina, kad užsidėjęs kaukę žmogus persikūnija į kitą būtybę.

        Pamokos metu mokiniai noriai analizavo Užgavėnių kaukių motyvus, gamybos procesus ir reikšmingumą šiandienos žmogui. Paskui gautas žinias, fantaziją bei išradingumą praktiškai pritaikė piešiant unikalias bei originalias kaukes. Mokiniai savo piešiniuose pavaizdavo pagrindinius Užgavėnių personažus – įvairius gyvūnus – Arklį, Ožį, Jautį, Mešką, Aviną ir kitus. Mokinių pieštos  kaukės labai spalvingos, išraiškingos, paslaptingos, linksmos ir nebylios. Po edukacinės pamokos buvo surengta mokinių pieštų kaukių paroda, kuri eksponuojama gimnazijos skaitykloje. Parodoje išvysite net 39 piešinius. Paroda veiks iki kovo  13 d.

        Tikimės, jos ši edukacinė pamoka „Užgavėnių kaukių piešimas“ padės pasiruošti ilgam susimąstymo laikotarpiui, trunkančiam per Gavėnią ir Velykų laukimui.

 

                                                                 Bibliotekininkė
                                                                 Daiva Mikalauskienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt