„KVĖPAVIMO SISTEMOS MODELIO KŪRIMAS“

NETRADICINĖ PAMOKA

„KVĖPAVIMO  SISTEMOS MODELIO KŪRIMAS“

Kovo 1 d. specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai  ir jų  mokytoja Ž. Klimienė  lankėsi biologijos kabinete. Biologijos mokytoja G. Durtinevičienė vedė netradicinę pamoką specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniams „Kvėpavimo sistemos modelis kūrimas“.

Pamokos  TIKSLAS: Sukurti plaučių modelį, palyginti jo veikimą su žmogaus plaučių veikla ir pademonstruoti diafragmos reikšmę kvėpavimo judesiams (įkvėpimui ir iškvėpimui).

Pamokos metu  mokytoja mokinius supažindino, su kvėpavimo sistemos organais, jų funkcijomis ir kaip išsaugoti sveikus  kvėpavimo organus.

Mokiniai, naudodami šias priemones: plastikinis butelis (krūtinės ląsta), 2 balionai (plaučiai, diafragma), šiaudeliai ( gerklė, trachėja, bronchai ), plastilinas (įtvirtinimams), siūlai.  Su mokytojos G. Durtinevičienės  pagalba sukūrė kvėpavimo sistemos modelį.

Apibendrindami pamoką, mokiniai su mokytoja padarė  išvadas, palygino šio modelio veikimą su žmogaus plaučių veikla ir pademonstravo diafragmos reikšmę kvėpavimo judesiams (įkvėpimui ir iškvėpimui ). Šios pamokos metu mokiniai patyrė teigiamų emocijų, nes buvo nukreipti tiriamajai bei kūrybinei veiklai, galėjo ugdyti praktinius įgūdžius.

Specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokytoja Ž. Klimienė,
biologijos mokytoja G. Durtinevičienė