Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 vasario
PATKPŠS
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

„Kūrybingos asmenybės ugdymas. Gerosios patirtys. Susitikimas su tautodailininke Lina Valutkevičiene“

        Balandžio 6 d. į metodinį renginį Lazdijų darželio – mokyklos „Kregždutė“ skaitykloje rinkosi  Lazdijų rajono mokyklų bibliotekininkės. Renginio tema – „Kūrybingos asmenybės ugdymas. Gerosios patirtys. Susitikimas su tautodailininke Lina Valutkevičiene“. Metodinio renginio pradžioje šių eilučių autorė visas susirinkusias  pasveikino su bundančiu pavasariu, praėjusiomis šventomis Velykomis ir ateinančiu Atvelykiu. Ji pasidžiaugė, jog šventinis Atvelykio pakilimas įkvepia kiekvienai iš mūsų norą gyventi gražesnėje aplinkoje, nuoširdžiai ir toliau bendrauti bei kurti.

        Lazdijų rajono mokyklų bibliotekos atviros kiekvienam mūsų bendruomenės nariui. Jokia šviesi ateitis neįmanoma be šviesaus žmogaus, nes čia gimsta ir skleidžiasi idėjos.

        Įdomūs ir neįprasti kūrybiniai sumanymai, gražūs ir prasmingi darbai, įgyta patirtis dažnai atsispindi bibliotekininko praktinėje veikloje. Svetingai mus priėmė ir įgyta kūrybine patirtimi su kolegėmis mielai pasidalino Lazdijų darželio – mokyklos „Kregždutė“ bibliotekininkė Akvilė Margelienė. Nors ji dar labai jauna ir bibliotekoje dirba visai neseniai, tačiau jos nuveikti darbai su mažaisiais skaitytojais, mus įkvėpė naujoms idėjoms ir minčių audrai.

        Beje, Akvilė atlieka svarbų ir didelį darbą –  prižiūri ir tvarko šio darželio – mokyklos muziejų, kuriame sukaupta nemažai eksponatų.

        Savo darbo patirties paskleidė ir gražiai pakalbėjo Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bibliotekos vedėja Asta Makauskienė. Esame be galo laimingos, jog ši moteris prisijungė prie mūsų mažo bibliotekininkių būrio.

        Daugeliui žmonių pavasaris yra pats nuostabiausias metų laikas. Kiekvieną dieną saulės spinduliai tampa vis šiltesni, dangiška mėlynė – sodresnė… Medžiai pasidengia lapais, čiulba paukščiai, žmonės daugiau šypsosi… Ir mes, bibliotekininkės, stebėdamos šį gamtos atsinaujinimą, nuoširdžiai skaitėme prasmingas  eiles apie pavasarį, grįžtančius paukščius bei atbundančią gamtą. Mūsų širdis sušildė Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos bibliotekininkės Linos Stankevičienės skaitomos eilės. Savo kūrybos eilėmis renginį praturtino ir renginyje dalyvavusi garsi Dzūkijos tautodailininkė Lina Valutkevičienė. Ji yra Lazdijų rajono literatų klubo „Jotvingis“ narė. Jos poezija spausdinta almanachuose „Prie Lazdijos“.

        Lina Valutkevičienė, Dainavos krašto amatininkų, menininkų, tautodailininkų asociacijos narė – tradicinės kultūros puoselėtoja ir skleidėja – tikras Dzūkijos krašto deimantas. Meistrė bibliotekininkų metodiniame renginyje atsinešė ir pristatė 38 nepaprasto grožio meistriškai išskutinėtus originalius margučius. Renginyje Lina Valutkevičienė daug kalbėjo apie save, savo velykaičius, jų raštus bei simboliką. Ji velykaičius skutinėja ir margina vašku. Prieš tai pirmiausia kiaušinio galuose praduria skylutes ir išpučia ten esantį trynį bei baltymą. Pasak meistrės, meninės idėjos gimsta stebint lietuvių liaudies meną: audinius, tautines juostas, grafiką, karpinius. Tautodailininkė pasidžiaugė, jog jai kūrybingiausi metai buvo 2007–ieji. Tais metais ji Alytaus apskrities „Aukso vainiko“ konkursinėje parodoje už taikomosios dailės darbus laimėjo I–ąją vietą, o respublikinėje parodoje – III–ąją vietą. Dar noriu pridurti, jog ši moteris turi ir daugiau meninių sugebėjimų: neria iš lino palaidines, servetėles, dėkliukus margučiams. Tai be galo atsakinga, iniciatyvi, kūrybinga tautodailininkė, puiki organizatorė, išradinga mokytoja edukaciniuose užsiėmimuose, mielai atskleidžianti kiaušinių marginimo paslaptis ir mažam, ir dideliam.

        Gražiai pasakyta, kad šis renginys panašus į upelį, kuris ištryškęs iš žinių šaltinio ima šakotis, kad pasiektų, atgaivintų ir atnaujintų kiekvieną. Taip ir mes, bibliotekininkės, tą dieną tarsi atsinaujinome, nes daug sužinojome apie kolegų darbo naujoves, gerąją jų patirtį, pasisėmėme idėjų, žinių, ir, aišku, gražiai pabendravome. Dėkojame Akvilei Margelienei, kad mus šiltai priėmė.

 

Lazdijų rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Daiva Mikalauskienė
Nuotrauka bibliotekininkės Akvilės Margelienės

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt