Konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija 2017 m. kovo 10 d.  kvietė jau trečiąjį kartą į Nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuriame  dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-8 ir 1-4 g klasių mokiniai. Konkursu siekiama prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama skatinti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti Kovo 11. Konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ koordinatorius – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė. Darbus vertino Vertinimo komisija: istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė,  istorijos vyr. mokytoja Ona Petuškienė.

Konkurse pareiškė norą dalyvauti 77 gimnazistai, kuriems priklausomai nuo amžiaus grupės buvo pateikti  klausimai iš įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių. Geriausiai konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“ pasirodė 8c klasės mokinė Meda Štarolytė. Surinkusi daugiausiai taškų Meda  tapo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Lietuvos istorijos žinove.

Gerai konkurse pasirodė ir kiti mokinai: Aušra Spirytė (2ga kl.) , Ieva Pledaitė (2ga kl.), Guoda Radžiūnaitė (6a kl.), Aušra Valutkevičiūtė (1gb kl.), Matas Budreika (2gc kl.), Matas Ribinskas (1gb kl.), Liucija Eidukaitytė (8c kl.), Gabrielė Benesevičiūtė (1gb kl.), Ugnė Zemeckaitė (2ga kl.), Kristupas Kalvaitis (6a kl.), Silvestras Goberis (2gd kl.), Eimantas Češkevičius (1gb kl.), Kipras Balionis (1gb kl.), Justas Dulskas (1gc kl.), Sigita ledaitė (2ga kl.), Deimantė Marija Graževičiūtė (1gc kl.), Romualdas Klimas (1gc kl.), Paulius Matusevičius (2gb kl.), Goda Lukoševičiūtė (2gb kl.), Monika Mocejūnaitė (3gb kl.), kuri vyresnių klasių grupėje geriausiai atsakė į klausimus ir gavo teisę mėnesį laiko nemokamai naudotis GoHisto-Istorijos testais internete.

Audronė Pileckienė
Istorijos vyr. mokytoja