Konkursas „Išmanioji Diena“

„Išmanioji diena“ yra nemokamas internete vykstantis konkursas, kurio metu moksleiviai atlieka užduotis, susijusias su šešiais dalykais – biologija, chemija, ekonomika, fizika, informatika bei matematika. Kaip teigia organizatoriai „šis konkursas padeda įkvėpti jaunąją kartą labiau domėtis mokslu bei technologijomis – tai rodo praėjusių metų rezultatai ir gausus dalyvių būrys. Tikime, kad „Išmanioji diena“ moksleiviams padės ne tik pajusti praktinę mokslo vertę, bet ir maloniai praleisti laiką“.

Šiemet konkursas vyko kovo 30-31 dienomis. Tačiau norinčių dalyvauti buvo tiek daug, kad atsakinėjimo laiko galimybės buvo pratęstos.

Konkurse dalyvauti galėjo kiekvienas mokslais ir technologijomis besidomintis 9-12 klasių moksleivis. Dalyviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: 9-10 klasių bei 11-12. Šiemet dalyvavo 13  mūsų gimnazijos mokinių (užsiregistravusiųjų buvo kur kas daugiau).  Pirmoje amžiaus grupėje, t.y. 9-10 klasių mokinių tarpe  geriausiai pasirodė 1ga klasės mokinė Roberta Magilevičiūtė, surinkusi 135,5 taško ir bendroje Lietuvos lentelėje užėmusi 74 vietą (iš 1238 mokinių), vyresniųjų amžiaus grupėje geriausiai pasirodė 4gb klasės mokinė Neringa Valentukonytė, surinkusi 132 taškus ir Lietuvoje užėmusi 84 vietą iš beveik 700 mokinių. Nedaug nuo jos atsiliko Gintarė Tamulionytė ir Rytenis Šklėrius.

Konkurso dalyviai teigė, kad teste buvo įvairaus sunkumo klausimų, tačiau „spaudė“ laikas: į 120 klausimų reikėjo atsakyti per 120 minučių, – todėl pagalvojimui, išmąstymui laiko beveik nebuvo.

„Išmaniosios Dienos“ dalyviai po išspręsto testo gauna išsamią rezultatų analizę bei dalyvavimą konkurse patvirtinantį diplomą

Chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė