Klasės valandėlė „Apie KASP, vertybes ir kario savanorio šiokiadienius…“

2016 m. gruodžio mėnesio viduryje  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6a klasės mokiniai  susitiko su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios  rinktinės Lazdijų 103 kuopos kariu savanoriu grandiniu Tomu Gorochovenka, kuris  2008 metais baigė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją ir nuo 12 klasės tarnauja savanorių pajėgose. Klasės valandėlės metu karys savanoris gr. T. Gorochovenka  papasakojo šeštokams, kad šiandien KASP yra aktyvi kariuomenės rezervo dalis, pasirengusi vykdyti pačias įvairiausias užduotis, kad savanoriai dalyvauja tarptautinėse operacijose, padeda gyventojams stichinių nelaimių ir katastrofų metu, o kilus grėsmei Lietuvoje – pasirengę vykdyti gynybines užduotis ir suteikti paramą sąjungininkų pajėgoms.

Karys savanoris gr. T. Gorochovenka  pabrėžė, kad kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga – ginti  savo Tėvynę, o šeštokų pareiga – pirmiausiai gerai mokytis, įgyti žinių, fiziškai būti stipriems, gerbti kitus ir  ginti silpnesnius už save. Karys savanoris gr. T. Gorochovenka  informavo šeštokus kas gali tapti kariu savanoriu? Koks pirmas žingsnis tapus kariu savanoriu? Pokalbio metu karys savanoris gr. T. Gorochovenka  akcentavo, kad tarnyba KASP netrukdo jam dirbti civilį darbą, sportuoti, užsiimti visuomenine veikla ir t.t., kadangi į pratybas kariai savanoriai šaukiami dažniausiai tik savaitgaliais.

Šeštokai išklausę kario savanorio gr. T. Gorochovenkos  pasakojimo, uždavė ne vieną jam klausimą. Po to mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su kario ekipuote, sužinoti  kuprinėje esantį turinį ir kam jis skirtas. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę  užsidėti sunkią kario savanorio kuprinę, amunicinį diržą, šalmą.