Kalėdinių piešinių ir nėrinių parodos gimnazijos skaitykloje

Šventų Kalėdų laukimą Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje papuošė dvi nuostabios parodos.  Viena iš jų – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-10 klasių mokinių piešinių paroda „Kalėdų pasaka“. Šių klasių mokiniai per dailės pamokas, vedamas mokytojos Jūratės Baranauskienės, piešė piešinius žiemos tema, taip mėgindami juose įkūnyti šventines nuotaikas. Pasitelkę savo fantaziją bei kruopštumą, mokiniai kūrė šventinę nuotaiką su daugybe šventinių herojų vaizdų, jaukiu namų židiniu, Kalėdų ramybę saugančiais angelais, seniais  besmegeniais, iš namų langų tviskančiomis žvaigždutėmis, baltomis snaigėmis.  Piešinių gausa ir įvairovė pasižymi savotišku meniškumu, originalumu, o svarbiausia – kiekvienas iš jų skleidžia Kalėdų šilumą. Iš viso parodoje eksponuojami 33 piešiniai, atlikti akvarele bei guašu.

Esu dėkinga mokytojai Jūratei Baranauskienei už suteiktą galimybę mokinių piešinių parodą „Kalėdų pasaka“ eksponuoti gimnazijos skaitykloje.

Šilta ir jauki kalėdinė dvasia įamžinta ir veisiejietės Editos Česnulytės rankdarbių parodoje „Balti nėriniai“. Tai vąšeliu nertų rankdarbių – Gerumo angelų, snaigių, staltiesėlių bei servetėlių paroda.

Parodos autorė Edita Česnulytė gimė, augo ir mokėsi gražioje gamtos apsuptoje vietoje – Veisiejuose. Būdama 12 metų iš mamos ir sesers išmoko pirmųjų mezgimo virbalais ir nėrimo vąšeliu paslapčių. Mezgėjos pirmoji paroda įvyko Lazdijuose 2003 m., minint Pasaulinę turizmo dieną.  2007 m.  ji dalyvavo parodoje „Puoselėjant asmeninį kūrybiškumą“, kuri vyko Veisiejų seniūnijoje. Nuo 2011 m. Edita Česnulytė uoliai dalyvauja neįgaliųjų rankdarbių studijos ,,Kuparėlis“ veikloje. Čia ir toliau tobulina savo mezgimo įgūdžius bei mokosi kitokių menų: dekupažo, vėlimo sausuoju būdu, floristikos. Ji tikra auksarankė. Puikiai  neria ne tik vąšeliu, bet ir mezga riešines, šalikus, kitus rankdarbius. Talentinga mezgėja bei nėrėja  nekaupia savo darbų: už gerą žodį juos dovanoja prieš šv. Kalėdas draugams, pažįstamiems, artimiesiems, bičiuliams. Jos autorinė rankdarbių paroda buvo eksponuota ne tik Veisiejų regioniniame parke, bet ir Veisiejų krašto muziejuje. Taip pat E. Česnulytės darbai buvo pristatyti ir neįgaliųjų rankdarbių studijos „Kuparėlis“ narių organizuotose bendrose parodose.

Kalėdinėje parodoje autorė eksponuoja 16 darbų. Dėmesį traukia nerti vąšeliu angeliukai, išsiskiria Editos Česnulytės vąšeliu nertos elegantiškos baltos snaigės, įspūdinga nerta saldaininė bei įvairios servetėlės.

Visi darbai atlikti klausantis širdies balso, todėl jie tokie šilti, mieli bei tikroviški. Linkiu Editai kūrybinių sumanymų, ieškojimų ir atradimų.  Paroda dar veiks iki sausio 10 dienos. Kviečiu apsilankyti.

Daiva Mikalauskienė