KALĖDINIO ATVIRUKO PARODA

Kalėdos – gražiausia, didžiausia ir daugelio mūsų labiausiai laukiama metų šventė. Kalėdų džiaugsmo potyris jaučiamas ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje, kur veikia šios gimnazijos 7-12 klasių mokinių pieštų  kalėdinių atvirukų paroda. Visą gruodžio mėnesį dailės pamokų metu moksleiviai, vadovaujami dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės, piešė kalėdinius atvirukus. Beje, šiuose nepakartojamo grožio atvirukuose atsispindi Kalėdų džiaugsmas ir nauja viltis.

Kaip žinia, šventė apipinta daugybe legendų ir pasakojimų apie įvairius Kalėdų simbolius. Taigi, ir mokinių pieštuose atvirukuose nuotaika simboliška.  Ne veltui atvirukų simbolikoje dominuoja žiema, eglės šakelės, snaigės, nykštukai, žvaigždėta naktis, takelis pusnyje,   apsnigtos bažnytėlės, sodybos, gyvūnai, žvakės, žaisliukai. Atvirukuose žaidžia džiaugsmingos Kalėdų spalvos, įkvepia žiemos, sniego bei ledo grožis.

Subtiliai bei elegantiškai atrodantys kalėdiniai atvirukai atlikti įvairia technika bei raiškos būdais: grafika, tapybos, mišria. Žavūs floristiniai, karpyti bei pjaustyti mokinių kūrybiniai atvirukai, spinduliuojantys šventės laukimu, gerumu, ramybe. Piešdami kalėdinius atvirukus, mokiniai patyrė daug smagių akimirkų bei įdėjo daug meilės, kruopštumo ir šilumos.

Mielieji, pasigrožėkite stebuklingais atvirukais ir pajuskite lengvumą, pozityvumą bei žiemiškai nuostabią Kalėdų nuotaiką. Paroda veiks iki sausio 15 d.

Daiva Mikalauskienė