Kalėdinė dovana Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams

2019 m. gruodžio 16 d. Lazdijų rajono savivaldybė ir merė Ausma Miškinienė keturiasdešimt septyniems Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-8, 1g-2g klasių mokiniams už pilietiškas ir kitas veiklas dovanojo Kalėdinę dovaną – išvyką į Vilnių. Mokinius lydėjo mokytojos Zita Šklėrienė, Jolanta Patackaitė ir Audronė Pileckienė. Pirmiausiai gimnazistai lankėsi LR Seime, kur juos sutiko Seimo narys Zenonas Streikus. Spaudos konferencijų salėje seimo narys Z. Streikus prisistatė, papasakojo apie save ir savo veiklas ir supažindino su LR Seimo istorija. Kartu su kitais gimnazistais Seimo narys Z. Streikus išklausė gimnazisto Pauliaus Čepulio (mokytoja Zita Šklėrienė) įžvalgas apie Valstybę. P. Čepulis pranešime akcentavo, kokia svarbi kiekvienam piliečiui yra tėvynė argumentuodamas savo mintis pavyzdžiais iš literatūros. Tėvynės, gimtinės svarba žmogui akcentuojama jau antikos laikotarpio kūrėjo Homero ,,Odisėjoje”, antikos filosofo Periklio darbuose. Anot Periklio, žmogus tėvynę turi iškelti aukščiau savęs, jos laisvę ir gerovę vertinti labiau negu savo gyvybę. Tad savo kalboje jis atiduoda pagarbą kovojusiems ir žuvusiems už tėvynę kariams, sakydamas, kad jie kilniai troško likti iki galo ištikimi savo tautai, parodė savo dvasios tvirtumą, dėl tėvynės atiduodami savo gyvybę, jie užsitikrino neblėstančią garbę ir puikiausią kapą – ne tiek tą, kur ilsisi jų kaulai, bet tą, kur neužmirštama amžiais pasilieka jo šlovė kiekviena proga, kai tik paminimas jo žodis ar veiksmas. Dėl tėvynės pasiaukojusių žmonių, kurie jautė pareigą ginti savo tautos laisvę, teritorijos vientisumą ar užtikrinti savo tėvynainių gerovę ir saugumą, atminimas amžinai pasilieka gyvas kiekvieno žmogaus širdyje.

Pasak vieno žymaus prancūzų teologo: „Žmogus be tėvynės – tai smiltelė, pasmerkta laiko ir erdvės atsitiktinumų savivalei.“ Gimtinė suteikia dvasios tvirtumą, kuomet žmogus jaučia meilę ir ištikimybę savo tautai, suvokia savo tautinę tapatybę bei sąmoningai siekia savo esybės prasmės, tėvynė yra tvirtose rankose, ją vienija žmonių meilė, valia, ryžtas ir pasiaukojimas. Viso to pradžia yra toli, pačioje vaikystėje, kai žmogus pirmą kartą suvokė, kad tėvynė – tai dirva, kurioje skleidžiasi jo tautinė tapatybė, kuri apima tautą, kuriai pats priklauso, ir jos laisvė ir gerovė priklauso nuo paties žmogaus. Tėvynė padeda jam suvokti savo pašaukimą – remiantis praeities stiprybe, kurti tautos dabartį ir ateitį, grindžiamą tarpusavio ištikimybe ir tikrai iš pareigos bei atsakomybės jausmo išplaukiančiu troškimu prasmingai jai atsiduoti, anot J.Marcinkevičiaus, suvokiant, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga, – šiais žodžiais P. Čepulis baigė savo pranešimą.

Seimo narys Z, Streikus teigiamai įvertino P. Čepulio pranešimą, teigdamas, kad tai brandžios mintys ir jų pasiklausyti turėtų ir kiti LR Seimo nariai. Taip pat jis papasakojo apie Seimo nario darbą.

Mokiniai uždavė kelis klausimus. Vėliau gimnazijai ir mokiniams Z. Streikus įteikė atminimo dovanėles. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vardu Seimo nariui Z. Streikui buvo įteiktas mokytojos Jūratės Baranauskienės su mokiniais sukurtas suvenyras. Iš 50 atvykusių į LR Seimą lazdijiečių tik keturi buvo lankęsi jame.

Po vizito Lietuvos Respublikos Seime vaikai lankėsi MO muziejuje bei gėrėjosi eglutėmis Vilniaus Rotušės ir Katedros aikštėje, kuri, kai kurių šaltinių teigimu, išrinkta pačia gražiausia Europoje.

Dėkojame Lazdijų rajono savivaldybei ir merei Ausmai Miškinienei už suteiktą galimybę gimnazistams nemokamai aplankyti Lietuvos sostinę, o Seimo nariui Z. Streikui už skirtą laiką mokiniams ir mokytojams bei nuoširdumą.

Mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos A. Pileckienės