Kalbų diena

„Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad, jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti, kaip kad nebūtų darkoma ir griaunama jos kalba“ – sakė E. M. Arnsas.

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 dieną yra švenčiama Europos kalbų diena. Tradiciškai, bet žaismingai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje prabėgo kalbų diena. Iš ryto įvairiomis kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų per gimnazijos radiją sveikinosi mokiniai ir mokytojai, skaitė ištraukas, citatas, mokė tarti įvairių kalbų frazes. Penktokai per anglų kalbos pamokas Europos kalbų frazėmis ir vėliavomis puošė gimnazijos medžius, vyresnieji – spalvingais plakatais puošė mokyklos foje. Kalbų kabinetuose vyko edukacinės pamokos ir konkursai, viktorinos ir žaidimai. Diena gimazijoje neprailgo, nes pertraukų metu skambėjo įvairių šalių muzika ir dainos. Kad kalbų mokymasis ir mokėjimas yra svarbus, tą dieną gimnazijoje abejingų neliko.