Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 sausio
PATKPŠS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Jaunųjų šaulių I-os pakopos stovykla Veisiejuose

 

        Šių metų liepos 11-17 dienomis Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje stovyklavo per pusšimtis mergaičių ir berniukų, kurie sudarė du jaunųjų šaulių būrius. Stovyklą organizavo LŠS Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė. JŠ stovykloje dalyvavo jaunieji šauliai iš Druskininkų ir Lazdijų rajono. Stovyklautojų tikslas – baigti Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių ugdymo I pakopos kursą. Būriams vadovavo būrių vadai ir būrininkai, paskaitas vedė instruktoriai, tvarką visą parą prižiūrėjo komendantas.

        Laikas bėgo labai greitai ir įdomiai, nes vyko daug praktinių ir teorinių užsiėmimų. Kiekvieną rytą tekdavo keltis šeštą valandą, o tai jau ne visiems įprastas ar patogus laikas, bet ką padarysi – tvarka yra tvarka, ir prie jos teko priprasti.  Mieguistumą greitai išvaikydavo mankšta – pasirengimas visos dienos fiziniam krūviui. Po mankštos ne vienam tekdavo paplušėti tvarkantis aprangą, patalpą, o ir lovą pasikloti ne taip paprasta – galioja tam tikra tvarka. Už netvarkingumą, nedrausmingumą tekdavo atsakyti, nes reikalavimai buvo griežti ir teisingi, o nuobaudos skatinančios kūrybingumą, sumanumą, verčiančios protauti, apsispręsti ir rinktis. Dienomis veiklos netrūkdavo. Jaunieji šauliai mokėsi karybos pradmenų ir pagrindų – išgyvenimo, šaudymo, taktinių principų, įvairių karo subtilybių. Stovykloje buvo pratinama prie realaus kariuomenės režimo. Akiračiui praplėsti ir įgyti naujų žinių padėjo paskaitos, kurias vedė ne tik karo meno žinovai, bet ir Lazdijų policijos komisariato bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Jie pademonstravo savo techniką, pamokė, kaip elgtis ekstremaliomis situacijomis, o be to priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai – narai mokė, kaip reikia gelbėti skęstantįjį. Tad poilsio buvo ne tiek jau ir daug, tačiau tai kariuomenės faktorius: išmokti išgyventi bet kokiomis sąlygomis, nešvaistyti laiko veltui, sugebėti įvertinti situaciją, padėti šalia esančiam, suvokti, kad šaulio vardas įpareigoja mylėti, saugoti ir ginti Tėvynę.

        Stovyklos laikui einant į pabaigą, buvo surengtas dviejų dienų žygis (apie 40 kilometrų) link Kapčiamiesčio. Jaunieji šauliai žygiavo per miškus, laukus, siaurais keliukais. Kelionė pareikalavo ištvermės, fizinio pasiruošimo, mokėjimo stebėti ir vertinti aplinką, joje orientuotis, nepabūgti nepalankių oro sąlygų. Pasiekę tikslą jaunieji šauliai, instruktoriai, vadovai ir Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius vakarojo prie laužo, žaidė įvairius žaidimus, pramogavo, o tada nuovargio lyg ir nebūta. Paskutinę stovyklos dieną vyko iškili ceremonija, kurioje jaunieji šauliai pasižadėjo būti ištikimais Lietuvos valstybei, stropiai rengtis ginti jos laisvę ir nepriklausomybę ir gavo I ugdymo pakopos pažymėjimus, kuriuos įteikė LŠS Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius.

        Todėl visų stovyklavusiųjų vardu noriu padėkoti stovyklos organizatoriams, instruktoriams, vadovams, Veisiejų verslo ir technologijos mokyklai, Lazdijų policijos komisariatui ir priešgaisrinės gelbėtojų tarnybos atstovams ir visiems tiems, kurie prisidėjo prie to, kad taip prasmingai ir naudingai praleidome keletą atostogų dienų o, gavę pažymėjimus, galime didžiuotis, jog vadinamės jaunaisiais šauliais, pasiryžusiais vykdyti duotus priesakus.

 

Augustas Mockevičius
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunasis šaulys
Nuotraukos Kęstučio Pilecko

 

9 8 7 6 5 4 3

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt