Istorijos pamokos kitaip

Gegužės 03 d. 5 a, b, c klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Tremtį užšaldyta vaikystė“.

Edukacija vyko Laisvės kovų muziejuje. Mokiniai žiūrėjo filmą ,,Ledo vaikai“. Pamoką vedė muziejininkas Vilius Tumosa. Kartu su istorijos mokytoja S. Paškevičiene mokiniai dalyvavo diskusijoje Ar lengva buvo išgyventi?“. Mokiniai taip pat gavo užduotį: nupiešti vaiko tremtinio gyvenimą ir išgyvenimą Sibiro platybėse.

Geriausi piešiniai bus eksponuojami piešinių parodoje, gimnazijos skaitykloje. Parodą apie tremtį ruošia bibliotininkė Daiva Mikalauskienė.

Gegužės 14-22 dienomis, 5, 3g ir 1g, 4g klasės mokiniai domėjosi Lietuvoje vykusio partizaninio karo istorija.

3gb klasės mokiniai ruošė kartojimo užduotis 5 klasės mokiniams.  5c klasės moksleiviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje pažinti mūsų rajone veikusių partizanų asmenybėms.

1g klasės moksleivės Simona Petruškevičiūtė, Gustė Maldonytė, Monika Budreikaitė ir Skaistė Jaciunskaitė rinko medžiagą apie Lazdijų „Žiburio“ gimnaziją baigusius partizanus: Beną Labėną ir Joną Neifaltą Lakūną, ruošė pranešimus ir juos pristatė rajoninėje konferencijoje.

2018-05-22 dieną 4ga, 7b, 5c ir 5a  klasių moksleiviai dalyvavo netradicinėse pamokose, kurios vyko Laisvės kovų muziejuje.

Kaip ir kas metai vyko edukacija „Amžinai gyvi“. Pamokoje buvo diskutuojama apie partizanų didvyriškumą, moralę, pilietiškumą. Buvo svarstoma, kodėl kai kurie žmonės kolaboravo su okupantais. Aptarti Adolfo Ramanausko Vanago nuopelnai Lietuvai.

Pamoka vyko kabinete, kuriame yra ekspozicija, atspindinti Lazdijų krašto kovotojų pergales ir netektis.

Muziejininkas Vilius Tumosa trumpai priminė partizaninio karo etapus, etapų svarbiausius įvykius ir partizaninio karo skaudžius padarinius. Vėliau buvo žiūrimas filmas Partizaninis karas Lietuvoje

1944-1953 m“.

Tokių pamokų pagrindinis tikslas-ugdyti mokinių pilietiškumo kompetenciją. Po tokių pamokų mokiniai labiau brangins Lietuvos tautos politinę nepriklausomybę, ugdysis suvokimą, kad tautos gerovė ir išlikimas priklauso ir nuo asmeninio indėlio.

Istorijos mokytoja metodininkė  Salomėja Paškevičienė