Istorijos olimpiados „Tauta be valstybės. Lietuva 1940–1990 m.“ I etapo rezultatai

2019 m. sausio 4 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 22 mokiniai (2-4 kl.) dalyvavo 2019 metų XXIX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados „Tauta be valstybės. Lietuva 1940–1990 m.“ pirmame etape, kuris vyko gimnazijoje. Istorijos olimpiados I etapą gimnazijoje organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė ir istorijos mokytojai: Salomėja Paškevičienė, Robertas Janulevičius, Audronė Pileckienė. Gimnazistų darbus vertino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijos sudaryta vertinimo komisija.

Olimpiados „Tauta be valstybės. Lietuva 1940-1990 m.“ dalyviai turėjo prisiminti   šiame  laikotarpyje vykusią sovietų okupaciją ir aneksiją, Lietuvą nacių okupacijos metais, sovietinę reokupaciją ir pilietinį nepaklusnumą okupantams, išeivijos indėlį kovoje už Lietuvos nepriklausomybę 1945-1990 m., kovą už Lietuvos valstybės atkūrimą 1987-1990 m. ir  kt.

Sausio 9 dieną vertinimo komisija paskelbė istorijos olimpiados I etapo nugalėtojus: Matas Budreika (4gc kl.) iš 87 galimų taškų surinko 74  ir užėmė I-ąją vietą, Augustas Mockevičius (4gc kl.) surinkęs 71 tašką užėmė II–ąją vietą, Aušra Valutkevičiūtė (3gb kl.) surinkusi 59 taškus užėmė III–vietą, Mantas Valukonis (4gc kl.) įvertintas  56 taškais užėmė IV vietą, Justas Dulskas (3gc kl.) surinkęs 53 tšk. užėmė V vietą.  Neblogai pasirodė istorijos  olimpiadoje ir kiti dalyviai: Ugnė Gibaitė (4ga kl.), Regimantas Vitkauskas (4gc kl.), Mantas Slipkauskas (4gc kl.), Greta Labenskaitė (4gc kl.), Silvestras Goberis (4gb kl.), Justinas Buzas (4ga kl.),  tačiau iki nugalėtojo vardo šiems mokiniams pritrūko tik kelių taškų. Pagyrimo verti trys gimnazijos mokiniai Matas Cibulskas (2ga kl.), Sofija Salatkaitė (2gc kl.), Meda Štarolytė (2gc kl.), kurie ryžosi dalyvauti šioje olimpiadoje, nes istorijos pamokose praėję dar tik dalį šios istorijos olimpiados temų.

Šiais metais penki Lazdijų Motiejaus Gustaičio  gimnazijos mokiniai Matas Budreika, Augustas Mockevičius, Aušra Valutkevičiūtė, Mantas Valukonis ir Justas Dulskas  iškovojo teisę dalyvauti Lazdijų rajoninės istorijos olimpiados II etape, kuris vyks 2019 m. vasario pabaigoje. Papildomai vieną penktą vietą gimnazija gavo, kai gimnazistas Matas Budreika 2018 metais tapo rajoninės istorijos olimpiados nugalėtoju ir pateko į finalą respublikoje. Dėkojame Matui Budreikai.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė pasveikino nugalėtojus bei įteikė jiems diplomus ir padėkas, palinkėjo gero pasirengimo ir sėkmės rajoninėje istorijos olimpiadoje!

Matai, Augustai, Aušra, Mantai, Justai linkime Jums rimtai rengtis rajoniniam istorijos etapui ir  SĖKMĖS!

Istorijos vyr. mokytoja
Audronė Pileckienė