Istorijos olimpiados mokyklinis I etapas vyko nuotoliniu būdu

2021 m. sausio 28 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir jos skyrių 2g-4g. klasių mokiniai pirmą kartą  nuotoliniu būdu dalyvavo  2021 metų XXX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados „Lietuvos valstybės ir visuomenės raida Gediminaičių ir Jogailaičių valdymo laikotarpiu (1295–1572) mokykliniame I etape. Olimpiadoje pareiškė norą dalyvauti dvidešimt vienas 2g-4 g klasių mokinys iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir jos skyrių (Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus, Krosnos pagrindinio ugdymo skyriaus, Aštrios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus).

Mokinių darbus vertino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija: istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė (pirmininkė), istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė (narė), istorijos vyr. mokytoja Robertas Janulevičius (narys), istorijos mokytojas Gintarius Vžesniauskas (narys). Istorijos olimpiados koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė.

2021 m. XXX Lietuvos istorijos olimpiados tema skirta susipažinti su istorijos laikotarpiu „Lietuvos valstybės ir visuomenės raida Gediminaičių ir Jogailaičių valdymo laikotarpiu (1295–1572). Olimpiados dalyviai turėjo prisiminti XIII-XVI a. valdžiusių Lietuvos valdovų vidaus ir užsienio politiką, šalies socialinę ir ekonominę raidą, LDK tarptautinės padėties raidą XV a. antroje pusėje – XVI a., Krikšto kelią ir christianizaciją, kultūros raidą ir kt.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir jos skyrių istorijos olimpiados mokyklinio I etapo nugalėtojais tapo ir į II rajoninį etapą pateko : Gabija Subačiūtė (4gc kl., mokytoja Audronė Pileckienė) užėmė I-ąją vietą, 4gc klasės mokinė Medeina Struckutė  (mokytoja Audronė Pileckienė) užėmė II –ąją vietą, III- ąja vieta pasidalino 4gc klasės mokinės Gabrielė Merkininkaitė ir Monika Struckutė (mokytoja Audronė Pileckienė), IV-oji vieta atiteko 4gc klasės mokinei Medai Štarolytei (mokytoja Audronė Pileckienė). Į rajoninį istorijos II etapą iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus pateko Vaida Valasevičiūtė (4ge kl. mokytojas Robertas Janulevičius).  Krosnos pagrindinio ugdymo skyriaus pateko Rimantė Pankūnaitė (2gkr., mokytojas: Robertas Janulevičius),  Aštrios Kirsnos  pagrindinio ugdymo skyriaus pateko Jonas Astijus Smirnovas (2gki, mokytojas Gintarius Vžesniauskas).

Istorijos olimpiados rajoninis  II etapas nuotoliniu būdu vyks 2021 m. vasario 26 d. Linkime mokiniams  SĖKMĖS!

Istorijos vyr. mokytojaAudronė Pileckienė

Nuotrauka iš https://www.taigra.lt/lt/component/content/article/8-paveikslu-reprodukcijos/50-zalgirio-musis?Itemid=263