Istorijos olimpiados I turas gimnazijoje

2017 m. sausio 24 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko XXVII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados „Lietuvos valstybė Abiejų Tautų Respublikoje“  I etapas, kuriame  dalyvavo 46  (1 g a,b,c, klasių – 11,  2 g a,b,c, d klasių – 21,  3g a,b,c klasių -9, 4g a,b,c klasių – 5)  mokiniai. 2017 m. istorijos olimpiados tema skirta susipažinti su istorijos laikotarpiu „Lietuvos valstybe Abiejų Tautų Respublikoje“ . Olimpiados dalyviai turėjo prisiminti datas ir įvykius, žinoti šio laikotarpio vidaus ir užsienio politiką, švietimą ir kultūrą, asmenybes (valdovus, etmonus ir karo vadus, kultūros veikėjus) bei nusakyti iškilių istorinių asmenybių ir reikšmingiausių įvykių vertinimą ir jų įamžinimą istoriografijoje, publicistikoje, grožinėje ir mokslo populiarinimo bei memuarinėje literatūroje ir kt.

Istorijos olimpiados I etapą gimnazijoje organizavo direktoriaus pavaduotoja udymui Edita Pavasarienė ir istorijos mokytojos. Gimnazistų darbus vertino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijos sudaryta vertinimo komisija.

Sausio 27 dieną paskelbti istorijos olimpiados I etapo nugalėtojai: 4ga klasės mokinė Paulina Katkauskaitė (mokytoja Ona Petuškienė) iš 75 galimų taškų surinko 55 ir užėmė I-ąją vietą, 1 ga klasės mokinė Diana Česnakevičiūtė (mokytoja Audronė Pileckienė) surinko 53 taškus užėmė II –ąją vietą, 3ga klasės mokinys  Augustas Kmieliauskas ir 2gc klasės mokinys Matas Budreika (mokytoja Audronė Pileckinė) surinko 52 taškus užėmė III – vietą. Neblogai pasirodė istorijos  olimpiadoje ir kiti dalyviai: Sonata Češkevičiūtė (3gc kl.), Margarita Rasiulytė (4gc kl.), Romualdas Klimas (1 gc kl.), Kristina Jurčiukonytė (4gb kl.), Linas Vilkelis (2gb kl.), Saulė Vyšniauskaitė (1ga kl.), Jolanta Jančiukaitė (3gc kl.), Justinas Buzas (2ga kl.), Sigita Pledaitė (2 ga kl.),  Gabrielė Ptakauskaitė (1 ga kl.), Eligijus Mickus (2gb kl.) ir kt., tačiau iki nugalėtojo vardo šiems mokiniams pritrūko taškų.

Keturi gimnazijos mokiniai Paulina Katkauskaitė, Diana Česnakevičiūtė, Augustas Kmieliauskas, Matas Budreika iškovojo teisę dalyvauti Lazdijų rajoninės istorijos olimpiados II etape, kuris vyks 2017 m. vasario 23 dieną Šeštokų mokykloje.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė pasveikino nugalėtojus bei įteikė jiems diplomus ir padėkas, palinkėjo gero pasirengimo ir sėkmės rajoninėje istorijos olimpiadoje!

Paulina, Diana, Augustai, Matai linkime Jums  SĖKMĖS!

Audronė Pileckienė
Istorijos vyr. mokytoja