Įspūdžiai iš tarptautinės Britų armijos kadetų stovyklos Norfolke

Š.m. rugpjūčio 20–30 dienomis dešimt geriausių Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių ir  Latvijos Jaunsardze atstovų dalyvavo tarptautinėje Britų armijos kadetų stovykloje Norfolke. Pagal tarptautinę mainų programą LŠS jau antrus metus siunčia savo pačius geriausius jaunuosius šaulius į Jungtinę Karalystę. Džiugu, kad į geriausių dešimtuką pateko ir tarptautinėje stovykloje dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai -broliai dvyniai Ignas ir Karolis  Simanynai (3ga kl).

Jaunieji šauliai susipažino su Britų armijos kadetų stovykla, jos kasdienine rutina, išbandė įvairaus tipo ginklus bei susirado naujų draugų. Laisvu laiku nuo pratybų, jaunuoliai išbandė savo jėgas plaukdami baidarėmis, laipiodami sienomis, dalyvaudami dažasvydžio varžybose ir kitose  veiklose.

Lietuviai  išlaikę ginklo valdymo testus dalyvavo  lauko pratybose, kuriose kartu su Latvijos Jaunsardze ir Britų armijos kadetais mokėsi įkurti stebėjimo postus, skyriaus sudėtyje vykdyti patruliavimą ir judėjimą atviroje vietovėje, mūšio mieste taktikos. Jie kartu su britų kadetais ir latviais treniravosi trikampės bazės ypatumų bei išbandė savo taiklumą šaudant su pusiau automatiniais L17A2 šautuvais bei lengvaisiais paramos kulkosvaidžiais SA80 A2. Savo taiklumu ir šūvių sklaidos artumu jaunieji šauliai nustebino net ir pačius Britų armijos instruktorius. Patys taikliausi buvo apdovanoti specialiais šaulio ženkliukais.

Stovyklos paskutines dvi dienas vainikavo vizitas į Londoną, kur aplankė  didžiausią Jungtinės karalystės aviacijos muziejų ir kitus lankytinus objektus.

Lazdijiečiai Ignas ir Karolis Simanynai sugrįžo iš tarptautinės Britų armijos kadetų stovyklos patenkinti, kupini įspūdžių bei susiradę draugų.

Kęstutis Pileckas
Jaunųjų šaulių būrelio vadovas