Įspūdžiai iš dieninės vaikų vasaros poilsio stovyklos „Atostogauk sveikai”

Vasara, atostogos  – pats smagiausias metų laikas…..

Jau devynioliktus metus iš eilės gimnazijoje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla. Birželio 6- 10 dienomis 17 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių smagiai ir turiningai leido laiką stovykloje pavadinimu “Atostogauk sveikai”. Stovyklos tikslas buvo organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą vasaros atostogų metu, skatinti fizinį aktyvumą, sudarant sąlygas mokinių saviraiškai, bendradarbiavimui, įsitraukimui į aktyvią laisvalaikio veiklą. Įvairių užsiėmimų ir edukacinių pamokų metu vaikai susipažino su augalų gydomosiomis galiomis, ugdė teisingą požiūrį į sveiką gyvenseną, mokėsi gražaus, tolerantiško bendravimo. Varžybų metu vaikai ugdė savo sportinius sugebėjimus, mokėsi dirbti komandoje. Stovyklos metu mokiniai aplankė Lazdijų krašto muziejų.  Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Senųjų Lazdijų beieškant“. Varnėnų bendruomenės namuose vaikai pabuvojo „Vaistažolių sode“, rinko vaistinguosius augalus, mokėsi teisingai ruošti arbatas. Labai įdomu buvo aplankyti A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Pats parko šeimininkas pravedė ekskursiją po parką, parodė savo dirbtuves. Na o K. Dineikos sveikatingumo parke vaikai lankėsi pirmą kartą, čia visiems labai patiko žaidimų aikštelės, aplinka. Vaikams patiko ir Metelių regioniniame parke, tik gaila, kad oras buvo per šaltas maudynėms.

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti…. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, komandiniai žaidimai, sportinės varžybos, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

Stovyklos vadovė
Jūratė Ponomariovienė