Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Ir vėl mes – geriausi!

        IMG_3094Šiais metais respublikiniame 48-ojo jaunųjų filologų konkurso ture, kovo 17-19 dienomis vykusiame Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje, rajoną garsino dvi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientės: 4gC klasės mokinė Evelina Talandzevičiūtė (kalbos sekcija) ir 4gA klasės mokinė Viktorija Antanavičiūtė (prozos sekcija). Abi mokines konkursui ruošė mokytoja Vida Kvaraciejienė.

        Visuomet smagu, kai respublikiniuose konkurse užimamos prizinės vietos, bet kai laimima I vieta – džiaugsmui, rodos, nėra ribų! Taip nutiko ir Evelinai Talandzevičiūtei: jos parašytas kalbos darbas „Jurgio Kunčino romano „Tūla“ sovietizmų paaiškinimai (aiškinamasis sovietizmų žodynas)“ buvo pripažintas geriausiu, o mokinė LR Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanota I laipsnio diplomu. Beje, šiemet konkurse iš viso dalyvavi 101 mokinys iš 36 šalies rajonų ir miestų, įveikęs mokyklos, rajono ir pirmąjį respublikinio konkurso etapą. Jaunųjų kūrėjų darbai buvo aptariami septyniose sekcijose: kalbos, poezijos, prozos, literatūros kritikos, publicistikos, tautosakos ir vertimų. Kalbos sekcijoje su Evelina rungėsi 10 iš 16 geriausius mokslinius kalbos darbus parašiusių respublikos moksleivių. Pasak abiturientės, sunkiausia buvo kuo įdomiau pristatyti savo darbą, o po to jį apginti: atsakinėti į komisijos narių, mokytojų ir dalyvių klausimus, prisiminti daugybę smulkiausių darbo detalių, paaiškinti įvairiausias situacijas. Ji labai džiaugėsi, kad tai padaryti jai pavyko pirmą dieną, todėl likusias dienas galėjo ramiai gilintis į kitų dalyvių kalbas ir jiems užduoti klausimus. Išklausiusi komisijos – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės Daivos Vaišnienės ir Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros docentė dr. Laimutės Bučienės – pagyras, mokinė suprato, kad jos darbas tikrai vertas dėmesio, juolab kad ir sekcijoje dirbę mokytojai ėmė prašyti sudaryto žodyno kopijų. Dr. L. Bučienė pasiūlė Evelinos ir jos mokytojos V. Kvaraciejienės sugalvotą ir parengtą J. Kunčino romano „Tūla“ originalųjį sovietizmų aiškinamąjį žodyną paskelbti visos Lietuvos mokytojams ir mokiniams „Gimtojo žodžio“ žurnale. Taip pat komisija pakvietė mokinę ir mokytoją parengti šia tema pranešimą LEU Lituanistikos fakulteto organizuojamoje nacionalinėje tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje, kuri vyks gegužės 6 dieną Viniuje, Lietuvos edukologijos universitete.

        Prozos sekcijoje besivaržiusiai Viktorijai Antanavičiūtei pasisekė mažiau. Jos grupė buvo pati didžiausia: pakviesti net 22 dalyviai iš daugybės pretendentų. Komisijoje dirbo rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino kritikos dėstytoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, filosofas ir rašytojas Andrius Jakučiūnas. Dėl Viktorijos sukurtų novelių specifikos ypač susikirto L. S. Černiauskaitės ir A. Jakučiūno nuomonės, kas, anot komisijos pirmininkės A. Martišiūtės-Linartienės, įrodo mokinę esant perspektyvią kūrėją. Labiausiai Viktorija apgailestavo, kad šie metai mokykloje – jau paskutiniai ir nebus galima kitąmet vėl bandyti jėgų Jaunųjų filologų konkurse. „Dabar jau žinočiau, kaip rašyti“, – sakė mokinė, iš autoritetų išgirdusi nuomones apie savo kūrybą ir išklausiusi 21 jaunojo šalies prozininko kūrinius. 

        Iš 48-ojo jaunųjų filologų konkurso Pasvalyje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientė Evelina Talandzevičiūtė grįžo ne tik su LR ŠMM I laipsnio diplomu, o Viktorija Antanavičiūtė su padėka – abi merginos įgijo ir neįkainojamos patirties: juk tris dienas savo grupėse diskutavo su tokiais pat talentingais bendraamžiais, bendravo su mokslininkais, rašytojais, filosofais, publicistais, garsiausiais grožinės literatūros vertėjais,  recenzavusiais mokinių kūrybą, aptarinėjusiais kiekvieno darbą. Jaunieji filologai užmezgė draugystės ryšius, dalyvavo svetingų šeimininkų organizuotuose renginiuose ir ekskursijose: nepaisydami ypač žiemiško oro, susipažino su Lietuvos smegduobių sostine tituluojamo Pasvalio garsiausia alaus darykla, „Pieno žvaigždžių“ fabriku, Raubonių vandens malūnu ir vilnų karšykla, nuo XVI a. savo istoriją skaičiuojančiu Krinčino miesteliu, garsiąja „Joniškėlio respublika“, aplankė rašytojo Mariaus Katiliškio sodybą ir darbo vietą – biblioteką, dabar pavadintą jo vardu. Visa tai, be abejo, paliko nemenką įspūdį.

        Smagu, kad Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai šalies Jaunųjų filologų konkurse puikiai pasirodo ir Lazdijų rajoną garsina nuo 2009 metų. Per tą laiką šalyje laimėtos dvi pirmosios, dvi antrosios ir dvi trečiosios vietos. Mokytojams ir mokiniams linkime sėkmės ir tikimės, kad laimėjimų sąrašas tik ilgės.

                               Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt