Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Integruotos panoraminės keturių mokomųjų dalykų pamokos

        Šių metų spalio 6 d. vyko dvi integruotos panoraminės istorijos, lietuvių literatūros, matematikos ir fizinio ugdymo pamokos „Lazdijų rajono piliakalnių istorija ir dabartis“, kurių idėja kilo istorijos mokytojai Audronei Pileckienei po pamokos 5b klasėje, kai mokiniai skaitė savo pranešimus apie mūsų krašto piliakalnius. Nusprendėme šią idėją įgyvendinti ir aplankėme pora iš jų.

        Su auklėtiniais – 5b klasės mokiniais – bei istorijos ir matematikos mokytojomis Audrone Pileckiene ir Jurgita Magilevičiūte pirmiausia nuvažiavome į Trako mišką, kuriame stūkso Kivakalnio kalnas. Tiesą sakant, iki jo privažiuoti nepavyko, kadangi kelią pastojo nuvirtęs medis, todėl persiropštę per jį patraukėme pėsčiomis, ėmęsi vykdyti fizinio ugdymo mokytojų Joalitos Lynikienės ir Žilvino Eidukaičio pamokų užduotis. Kalno papėdėje penktokas Mantvydas Maskaliūnas perskaitė savo pranešimą apie šio kalno istoriją, lipdami į kalną mokiniai atliko matematinę užduotį (suskaičiavo medinius laiptelius), o kalno viršūnėje vyko lietuvių literatūros pamoka – aptarėme lietuvių liaudies patarlių, kuriose minimas kalnas, reikšmes, spėliojome mįsles ir minkles. Kivakalnis dar vadinamas ir Raganų kalnu, todėl nusprendėme per kitas pamokas sukurti padavimų apie šio vietovardžio kilmę. Žinoma, ir nusifotografavome su ten įsikūrusiomis mitinėmis būtybėmis bei pasigrožėjome auksinio rudens peizažu žarstydami įvairiaspalvius medžių lapus, klausydami jų šnaresio, vėjo ošimo, stebėdami blyksinčius saulės zuikučius.

        Paskui vykome prie vieno didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioninio parko piliakalnių, į kurį kelias veda  Dusios ežero, dar vadinamo Dzūkijos jūra, pakrantėmis. Kopdami ant Prelomčiškės piliakalnio vėl skaičiavome laiptelius bei savo žingsnius, o viršuje, pasigėrėję įspūdingais jotvingių žemės vaizdais, ėmėmės matematikos mokytojos Jurgitos Magilevičiūtės parengtų užduočių. Mokiniai ne tik žingsniais, bet ir dvimetriu matavo piliakalnio aikštelę, skaičiavo mastelį, braižė kampus, apskritimus bei atliko kitus matematinius skaičiavimus, kuriuos pabaigti turėjo namuose. Vaizdingoje Dusios ežero pakrantėje 5b klasės mokinys Arminas Baublys dar kartą priminė šios vietovės istoriją.

        Šiek tiek pailsėję apibendrinome pamokas, vykusias netradicinėje erdvėje – paaiškėjo, kad ir mokiniams, ir mokytojoms jos labai patiko. Dauguma iš mūsų ne tik ant Kivakalnio užkopėme pirmąkart, bet buvo ir tokių mokinių, kurie pirmą sykį atvyko prie garsiojo Prelomčiškės piliakalnio. Mokiniai padarė išvadą, kad ne tik įgijo naujų istorijos bei literatūros žinių, bet ir sportuoti miške ar kopiant į kalną visai smagu, o ir matematika gryname ore geriau sekasi… Be to, paaiškėjo, kad į  šias keturių dalykų – istorijos, lietuvių literatūros, matematikos ir fizinio ugdymo – pamokas dar integravome ir dailės, gamtos, dorinio ugdymo, muzikos pamokas, todėl žadame ir ateityje rengti integruotus kelių dalykų užsiėmimus netradicinėse erdvėse.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Patackaitė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt