Integruota istorijos ir anglų kalbos pamoka Lazdijų viešojoje bibliotekoje

Kovo 21d. Lazdijų viešojoje bibliotekoje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1gB klasės mokiniams vyko integruota istorijos ir anglų kalbos pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė ir anglų kalbos  mokytoja Inga Kalesnikienė. Pamokos tema – Lietuva XIX a. Pamokos tikslas – ugdyti mokinių tautiškumą, skatinti domėtis tautos istorija, plėsti anglų kalbos aktyvųjį žodyną.

Pamoką puikiai iliustravo to meto knygų ir laikraščių paroda, kuri buvo apžvelgta pačioje pradžioje. Šią parodą pamokai parengė LVB darbuotojai. Pamokos metu mokiniai klausėsi istorijos mokytojos pasakojimo apie okupuotos Lietuvos padėtį carinės Rusijos valdžioje, apie 1830-1831 m. ir 1863-1864 m. sukilimų, rusinimo ir carinės priespaudos padarinius lietuvybei, apie Lietuvos tautinį atgimimą. Mokiniai diskutavo, kokį vaidmenį lietuvybės išsaugojimui turėjo švietimas.

Susiskirstę grupėmis, mokiniai atliko praktines užduotis, kurias jiems skyrė anglų kalbos mokytoja. Mokiniai ieškojo istorinių sąvokų angliškų atitikmenų, analizavo istorinius tekstus. Anglų kalba mokiniai pristatė įžymius to meto kultūros veikėjus: Simoną Daukantą, Dionizą Pošką, Motiejų Valančių, Joną Basanavičių ir kt., pabrėžė jų švietėjišką indėlį Lietuvos gerovei. Visiems įspūdį paliko garsusis M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne”. Pamokos pabaigoje mokinių grupės apžvelgė visą laikotarpį, anglų kalba sudėliojo svarbiausius XIX amžiaus Lietuvos istorinius įvykius chronologine tvarka.

btrhdr

btr