Integruota chemijos –tikybos pamoka

Kovo 29 dieną tikybos mokytoja Daiva Česnulevičienė ir chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė vedė   integruotą tikybos ir chemijos pamoką „Šventes švęsk, uždavinius spręsk“.

Projekte dalyvavo 2ga klasės mokiniai. Pamokos tikslas buvo padėti mokiniams įtvirtinti įvairaus tipo chemijos uždavinių sprendimo įgūdžius, ugdyti pagarbą etninės kultūros tradicijoms, poreikį jas tęsti, skatinti pažinti liturginį kalendorių ir švęsti religines šventes.

Mokiniai dirbo grupėmis. Jie paruošė pristatymus apie liturgines pavasario šventes, papasakojo jų kilmę, pasaulio ir lietuviškus papročius, susijusius su Pelenų diena, 40 kankinių diena, Blovieščiumi, Kazimierinėm ir Juozapinėm.

Po kiekvienos šventės pristatymo mokiniai sprendė tai dienai „parinktą“ uždavinį apie aminų sudėtį, suloje esančio cukraus procentinę koncentraciją, iš degančio degtuko susidariusio anglies dioksido tūrį ir kitus.

Nors chemija, tikyba ir etninė kultūra, atrodo, visai nieko bendra neturintys dalykai, tačiau ši pamka įrodė priešingai.