Informacinis pranešimas bendruomenei apie 2019 m. veiklos kokybės įsivertinimą

(ataskaitos santrauka)

2020-01-10

2019 metų gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimą atliko gimnazijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. LGGV1-155 „Dėl gimnazijos 2019 m. veiklos kokybės įsivertinimo“ sudaryta darbo grupė nuo 2019-12-05 iki 2020-01-03. Grupę sudarė septyni nariai: direktoriaus pavaduotojas ugdymui Dainius Kalesnikas (grupės pirmininkas), direktoriaus pavaduotojos ugdymui Virginija Spitrienė ir Edita Pavasarienė, psichologė Asta Čėsnienė, matematikos mokytojos Jolanta Dimšienė ir Leonora Patackienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Plečkaitienė. Gimnazijos tarybos sprendimu atliktas teminis dalies 2.1.2. rodiklio („Ugdymo planai ir tvarkaraščiai“) įsivertinimas, susijęs su klasių vadovų planais ir planų naudingumu, nes praėjusiais metais gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo metu būtent šioje srityje nustatyta daugiausia trūkumų. 2019 m. įsivertinimo metu buvo atlikti 5 tyrimai, kurie padėjo atsakyti į šiuos iš anksto išsikeltus klausimus: ar dėl planavimo priimti nauji susitarimai ir kaip jų laikomasi, ar planai yra naudingi įstaigai ir bendruomenei, ar šioje srityje tobulinamos kompetencijas, kokiose strityse pastebima mokinio bei gimnazijos pažanga.

Apibendrinusi visas tyrimų išvadas įsivertinimo darbo grupė nustatė, kad tobulinant veiklos rodiklį buvo pasiekta progreso dėl klasės vadovų planų kokybės bei naudingumo, nes gimnazijoje realiai priimti nauji, konkretūs susitarimai dėl planavimo ir jų laikomasi, veikla planuojama naudingai, į planavimą įtraukiami mokiniai ir jų tėvai, atsižvelgiama į gimnazijos prioritetus.

Tobulinama veikla 2019 metais turėjo teigiamą poveikį mokinio brandai socialumo srityje, nes gausėjo iniacityvių, aktyvių, renginiuose dalyvaujančių mokinių, mažėjo niekur nedalyvaujančių, niekuo nesidominčių mokinių. Gyvenimo planavimo srityje išlieka aukštas mokinių išsilavinimo ir mokymosi vertės supratimas; pastebimas progresas dėl mokymosi tikslų išsikėlimo. Gimnazijos pažanga stebima veiklose, kurios tiesiogiai susijusios su klasių vadovų darbu: mokinio sėkmių aptarimų organizavime, mokymosi planavime, bendradarbiavimo, pagalbos skatinime, gimnazijos socialinėje-visuomeninėje veikloje.

Tobulintas rodiklis („2.1.2. Ugdymo planai ir tvarkaraščiai“) ir jo dalis – klasės vadovų planavimas bei planų naudingumas įvertintas 4 lygmeniu – „labai gerai“, nes svarbiausi tyrimų metu nustatyti duomenys atitiko vertinimo skalę nuo 76% iki 100%.

Tuo tarpu tobulintinos veiklos aspektu buvo rekomenduota įvardinti rodiklį ,,Bendradarbiavimas su tėvais” (rodiklis 4.2.2), kadangi atliktuose tyrimuose pastebėtas žemiausias – 50% rodiklis, susijęs su mokinių tėvų dalyvavimu veiklų planavime ar jų įgyvendinime, su tėvų įsitraukimu tobulinant mokyklą. Pasiūlyta sudaryti tikslinę darbo grupę, kuri numatys priemones, kaip tobulinti gimnazijos ir tėvų sąveiką, skatinti tėvų įsitraukimą į vaikų ugdymą įvairesnėmis formomis, gausiau dalyvaujant gimnazijos veiklose.

Gimnazijos taryba 2019 metų sausio 8 d. posėdžio protokoliniu nutarimu pritarė įsivertinimo grupės ataskaitai ir nurodė 2020 metų užduotį – tobulinti ir įvertinti “Gimnazijos tėvų įsitraukimą”.

Gimnazijos įsivertinimo rezultatai skelbiami Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) anketoje, taip pat viešinami Švietimo valdymo informacinėje sistemoje (ŠVIS). Įsivertinimo rezultatais bei rekomendacijomis bus vadovaujamasi sudarant gimnazijos strateginį, veiklos, ugdymo ir kitus planus.

Gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo grupė