Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

ĮKVĖPĖME GYVYBĖS ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪRAI

siaure-_foto-6

        Nors lapkričio mėnuo tamsus, niūrus bei darganotas, tačiau jis mūsų gimnazijoje ypatingai šviesus, nes turtingas gražių ir prasmingų įvykių. Vienas iš jų yra lapkričio 14 – 20 dienomis įvairiose bibliotekose, kultūros įstaigose organizuoti tradicinės šiaurės šviesos ir knygos šventės renginiai, skirti skaityti balsu.  Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis Šiaurės šalių literatūrą, knygų skaitymą, skatinantis savišvietą bei švietimo idealus Šiaurės ir Baltijos šalyse. Žvakių šviesa yra pagrindinis Šiaurės šalių bibliotekų savaitės akcentas.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bibliotekininkės lapkričio 16 d. savo skaitytojus į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginį pakvietė pirmą kartą. Tą dieną į skaityklą sugužėjo 8 c klasės mokiniai su klasės auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Patackaite. Kiekvienas atsinešė žvakelę –  šviesos simbolį, todėl sužibusios jų liepsnelės ir mokytojos pilstoma liepžiedžių arbata sukūrė jaukesnę aplinką. Plevenančių žvakių šviesoje šių eilučių autorė  pristatė projektą, primindama, jog  Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Baltijos šalyse rengiama nuo 1998 metų ir kasmet būna vis kitokia. Mokiniams buvo primintos senosios pasakojimų tradicijos, pristatyta Šiaurės šalių literatūra bei kiekvienų metų Bibliotekų savaitės temos, susijusios su mitologija, humoru, vaiku, žodžiu ir gaida, Šiaurės tarybos premijos laureatais, jūra, pasaka, kelionėmis, moterimis, meile, karu ir taika, žiema, Troliais bei draugyste. 2016 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema yra ,,Ateitis Šiaurės šalyse“.  Juk ateitis yra tai, kas mus vienija, apie ką svajojame, ko laukiame.   

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje šį mėnesį eksponuojama moksleivių sukurta mandalų paroda „Ornamentų spalvos“, kurioje išreikštos ateities vizijos, teigiamas žmogaus pozityvumas ir geros emocijos. Gyvenime daugelio dalykų nežinome, ar net bijome, paslaptys mus žadina pažinti, veikti, siekti, tobulėti. Todėl žvelgdami į pieštas mandalas, mokiniai bandė patyrinėti, su kuo jos asocijuojasi bei ką primena. Gimnazijos skaitykloje ir bibliotekoje savaitę veikė knygų paroda „Įkvėpkime gyvybės Šiaurės šalių literatūrai“, kurioje buvo galima susipažinti su šių šalių rašytojų kūriniais, esančiais  mūsų gimnazijoje.

        Lapkričio 16 dieną 8c klasės mokiniai, susibūrę prie degančių žvakių šviesos, skaitė privalomąjį tekstą – Grenlandijos rašytojos Deboros Hansen Kleist novelę „Naftos stebuklas“  iš knygos „Allatta 2040“. Aptariant skaitytą kūrinį buvo paminėta ir tądien švenčiama Tarptautinė tolerancijos diena, kadangi novelėje keliamos skirtingų tautų žmonių bendravimo, pagarbos ir tolerancijos kitomis kalbomis kalbantiems asmenims problemos.

        Gražiu renginio akcentu tapo aštuntokų parašyti laiškai sau – suaugusiam žmogui, kuriuos jie perskaitė garsiai. Būti suaugusiam, vadinasi, viską žinoti ir viską mokėti. Todėl ir mokiniai savo laiškuose džiaugėsi asmeniniais  pasiekimais, išsilavinimu, prasmingu gyvenimu, kurį žada gyventi po 20-30 metų.  Vėliau vyko viktorina Šiaurės šalių tema. Viktorinos dalyviai entuziastingai rungėsi trijose komandose. Renginį paįvairino  įdomūs žaidimai su knyga.

        Tikimės, kad akimirkos, tądien praleistos gimnazijos skaitykloje, mums visiems dar ilgai primins gražią tradiciją kasmet minėti Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, padės stiprinti ryšį su knyga bei pažadins garsinio skaitymo poreikį.

                                                                 Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

                                                         Nuotraukos mokytojos Jolantos Patackaitės

 

siaures-renginiai-_foto-4 siaures-renginiai-_-foto-3 siaure-foto-_5 siaure-_foto-10 siaure-_foto-9 siaure-_foto-8 siaure-_-foto7

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt