Gyvoji istorijos pamoka

2019-ųjų balandžio 11-ąją Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko ypatinga istorijos pamoka, skirta Adolfui Ramanauskui-Vanagui.

Pamokoje dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai, mokytojai, Trečiojo amžiaus universiteto nariai, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Būtent čia, Lazdijų krašte, susiformavo Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybė: čia brendo jo pilietiškumas, patriotiškumas, meilė Lietuvai.

Lazdijų kraštas gali didžiuotis išugdęs šią iškilią asmenybę.

Visiems susirinkusiems buvo pristatyta A. Anušausko knyga „Aš esu Vanagas“ bei Danguolės Burneikienės sukurtas kino filmas „Priešaušrio Lietuva“,  skirtas Adolfo Ramanausko-Vanago partizaninio gyvenimo keliui prisiminti. Filmo  moto – „Nužudytas, bet nepalaužtas“.

Šis jautrus istorinis filmas, Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės prisiminimai, – gyvoji istorijos pamoka, giliai giliai likusi kiekvieno dalyvio širdyje.