Gimnazistas Matas Budreika konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finale

Kovo 20 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko 23-iojo vyresniųjų (9-12) klasių moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrasis  turas. Kasmet šis konkursas  vyksta trimis etapais. Pirmasis buvo rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis, finalinis, vyks Kaune, Juozo Vitkaus Inžinerijos batalione.  Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabe, kuriam vadovavo buvęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Gimnazijai  atstovavo trys mokiniai: Paulius Graževičius (2gb kl.), Ignas Simanynas (3ga kl.), Matas Budreika (3gc kl.). Visi šie vaikinai yra karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės (Alytaus apskr.) Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko – Vanago šaulių 104-osios  kuopos jaunieji šauliai. Konkurso dalyvius pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108 kuopos kuopininkas vyr. srž. Tadas Murauskis, kuris palinkėjo dalyviams sėkmės ir įteikė prisiminimo dovanėles.  O sėkmė šiame konkurse  šiais metais, kaip ir praėjusiais lydėjo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3gc mokinį Matą Budreiką, kuris pateko Į finalinį turą. Iš beveik 200 moksleivių visoje Lietuvoje, būtent  trisdešimt  dalyvių parodė geriausius rezultatus ir balandžio 27 dieną išbandys savo jėgas konkurso finale Kaune, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Džiugu, kad trisdešimties finalistų tarpe ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinys Matas Budreika. Linkime Matui SĖKMĖS finale.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos vyr. mokytoja
Audronė Pileckienė