Gimnazistai pažino Lietuvos tarpukario istoriją Kaune

2019 10 29 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 35 mokiniai (iš kurių 20 abiturientų) su mokytojomis Salomėja Paškevičiene ir Audrone Pileckiene mokykliniais autobusiukais vyko į Kauną, kur dalyvavo pažintinėje ekskursijoje „Kaunas-Laikinoji Lietuvos sostinė“. Idėja pažinti tarpukario Kauną kilo 4g klasėms mokiniams, kurie rengiasi laikyti istorijos valstybinį egzaminą, kuriame nemažai klausimų skirta šiam laikotarpiui ir 2020 metus LR Seimas paskelbė Steigiamojo Seimo metais.

Mokiniai dalyvavo ekskursijų cikle: Istorinėje prezidentūroje Kaune apie 100 reikšmingiausių pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918-1940) pasakojo ekskursijų vadovai Marija Navickaitė ir Gediminas Kasparavičius, Vytauto Didžiojo universiteto katedroje dėstytojas daktaras Egidijus Balandis supažindino mokinius su ilgalaike ekspozicija „Kuriančiajai diplomatijai 100“ ir „Putvinskio gatvė – tarpukario Kauno architektūros ir gyvenimo veidrodis“ lazdijiečiams vedė Žilvinas Rinkšelis.

Mokiniai ir mokytojai dėkoja gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę nuvykti į Kauną ir geriau pažinti jo istoriją Lietuvos tarpukario laikotarpiu.

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos Gintautės Menkevičiūtės