Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Gimnazistai nuotolinio LR Konstitucijos egzamino dalyviai

        Š. m. lapkričio 11 d. LR Teisingumo ministerija keturioliktą kartą rengė Konstitucijos egzaminą, kuris vyko nuotoliniu būdu. Šiais metais pagrindinio Lietuvos įstatymo žinias buvo galima pasitikrinti internete. Renginį globojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Atsižvelgiant į sudėtingą padėtį dėl Covid-19 pandemijos, kai reikia riboti žmonių susibūrimus, egzaminas perkeltas į virtualią erdvę. Dalyvauti egzamine galėjo visi norintys – testas pritaikytas buvo ir mobiliems telefonams.

        Kartu su kitais Lietuvos piliečiais  Konstitucijos egzamine dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir  jos Šeštokų skyriaus 5-6,7-8, 1-2 g.(9-10),3-4 g klasių mokiniai (apie 130). LR Konstitucijos egzamino gimnazijoje koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė, mokinius  konsultavo mokytojai Salomėja Paškevičienė, Robertas Janulevičius, Audronė Pileckienė, Gintarius Vžesniauskas.

        Varžytuvių dalyviai varžėsi šešiose kategorijose: moksleiviai – 5-6 klasių, 7-8 klasių, 9-10 klasių ir 11-12 klasių, studentai ir kiti piliečiai. Kiekvienai dalyvių kategorijai buvo paruošti uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas. Egzaminas vyko vienu etapu. Lapkričio 11 d., nuo 9 iki 13 val. gimnazistai  jiems patogiu laiku jungėsi prie Konstitucijos egzamino (www.konstitucijosegzaminas.lt arba DELFI portale https://m.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/) išmaniuoju įrenginiu ir atliko 45 minutes testo užduotis. Kiekvienam Konstitucijos egzamino dalyviui buvo atsiųstos padėkos. Kaip sekėsi gimnazijos mokiniams ir ar taps nors vienas nugalėtoju bus aišku, kai nuspręs LR Konstitucijos egzamino vertinimo komisija.

        Priminsiu kad 2019 metais Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gb klasės mokinys Paulius Čepulis (mokytoja Salomėja Paškevičienė) ir Kamilė Pečiulytė (mokytoja Audronė Pileckienė) tapo 13-ojo LR Konstitucijos egzamino nugalėtojais ir buvo pakviesti 2019 m. spalio 28 d. 13 val. į LR Prezidentūrą, kur iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu Konstitucijos egzamino globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda ir Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius ir įteikė jiems Prezidento pasirašytas padėkas, knygas. Džiugu, kad geriausiųjų tarpe buvo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai.

        Dėkojame visiems dalyviams bei organizatoriams.

 

Mokytoja Audronė Pileckienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt