Gimnazistai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lazdijų miesto šimtmečio ženklai“

„Istorija – mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai“ (Migelis Servantesas)

Lietuva vasario mėnesį minėjo šimtmečio jubiliejų, bet ši diena data dar bus minima visus metus, kadangi pilietiškumo kompetencijų ugdymas yra neįprastai svarbus dalykas.

Minint šią ypatingą Lietuvai datą, balandžio mėnesį Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7 b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Salomėja Paškevičiene bei bibliotekininke Daiva Mikalauskiene dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lazdijų miesto šimtmečio ženklai“.

Šių eilučių autorė supažindino mokinius su miesto istorine praeitimi, šimtmečio įvykius bei istorines paslaptis menančių pastatų atsiradimo istorija, paminklų ir istorinių objektų svarba. Pasivaikščiojimas po Lazdijus prasidėjo nuo Lazdijų Šv. Onos bažnyčios, kuri buvo pastatyta 1895 m. pagal architekto Felikso Lipskio projektą. Minutėlei  stabtelėjome prie akmens apdailos sandėlio, statyto XIX a. pabaigoje (prie klebonijos, kitoje kelio pusėje). Sustojome Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Nepriklausomybės paminklo, nusifotografavome. Einant sparčiu žingsniu nusifotografavome prie šimtmečio istoriją menančio Teismo pastato (1914 m ) –Seinų ‚Žiburio“ gimnazijos pastato  (dabar Lazdijų krašto muziejus). Toliau eidami Vilniaus gatve, sustojome prie senojo pašto pastato, kuris buvo pastatytas dar caro laikais. Jis yra vienas seniausių pastatų Lazdijų mieste. Paėję vos kelis žingsnius, kitoje kelio pusėje išvydome gražiai atrestauruotą Lazdijų Kultūros centrą. Dabartinio Lazdijų kultūros centro vietoje (1918 – 1939 m.) buvo žydų bažnyčia (sinagoga). Joje buvo ir dvi škalos (vyrų ir moterų). Grįždami atgal, ieškojome šimtmetį skaičiuojančių vietų. Ir radome tas vietas, kur buvo įsikūrusios vaistinės, žydų pramoninės parduotuvės, Š. Titevskio kino teatras „Lyra“, Lazdijų gaisrinė ir kitos.

Edukacinė pamoka „Lazdijų miesto šimtmečio ženklai“ 7b klasės mokiniams padėjo geriau suvokti istorinių objektų vertę, praeities įvykius ir aplinkybes. Jos metu buvo ugdoma pagarba ir meilė savo miesto istoriniam palikimui ir istorinės atminties išsaugojimui.

Tad pažinkime ir mylėkime savo miestą, jo praeitį ir visą istoriją.

Daiva Mikalauskienė