Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Gimnazistai dalyvavo antkapinio paminklo dm. gen. Adolfui Ramanauskui Vanagui atidengimo ceremonijoje

        2020 m. spalio 6 d. trisdešimčiai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių ir mokytojoms Gintutei Durtinevičienei ir Audronei Pileckienei teko garbė atstovauti gimnazijai Antakalnio kapinių Valstybės vadovų panteone Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietų okupacija, dm. gen. Adolfo Ramanausko Vanago antrosiose perlaidojimo metinėse ir antkapinio paminklo Lietuvos partizanų vadui atidengimo ceremonijoje Vilniuje. Lietuvos partizanų vadas dm. gen. Adolfas Ramanauskas Vanagas  1930-1936 metais mokėsi Seinų „Žiburio“ gimnazijoje Lazdijuose,   kai 1937 metais ją baigė, gimnazija jau buvo vadinama  Seinų valstybine gimnazija.

        Lazdijiečiai dalyvavo Šv. Mišiose Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Mišios buvo aukojamos minint antrąsias Adolfo Ramanausko laidotuvių metines. Po iškilmingos ceremonijos mokiniai prie antkapinio paminklo nusifotografavo su Lietuvos partizanų vado dukra Auksute Ramanauskaite Skokauskiene ir prof. Vytautu Landsbergiu.

        Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja, Lietuvos Išsivadavimo sąjūdžio narė Angonita Rupšytėpo minėjimo nuvedė į Antakalnio kapinių Kovo 11-osios akto Signatarų kvartalą ir papasakojo apie čia palaidotų signatarų veiklą. 1990 m. kovo 11 d. Nepriklausomybės atkūrimo aktą iš viso pasirašė 124 deputatai, iš kurių 14 jau mirę.

        Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vilkelis ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė prie Laisvės gynėjų memorialo pravedė pilietiškumo pamoką.  Čia mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su prof. Vytautu Landsbergiu. Atvykusių mokinių būryje buvo ir komandos, patekusios į Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM, VU Istorijos Fakulteto, Kultūros ministerijos jau šeštus metus organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ finalą dalyviai (į geriausių dešimtuką), tad jie buvo apdovanoti prizais su konkurso ir departamento simbolika.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenės atstovų pagarba atiduota buvusiam gimnazijos mokiniui Lietuvos partizanų vadui dm. gen. Adolfui Ramanauskui  Vanagui, Kovo 11-osios akto Signatarams, Laisvės gynėjams,  Lazdijų krašto žmonėms tai reali pilietiškumo pamoka, kurios neatstos joks pilietiškumo vadovėlis.

        Gimnazistai ir jų mokytojai dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai ir mokytojams už sudarytą galimybę dalyvauti šiuose renginiuose Vilniuje.

 

        Nuotraukos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM,  Lazdijų rajono savivaldybės, Vidos Daukšienės, Audronės Pileckienės

 

Mokytoja Audronė Pileckienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt