Gimnazijos vardas skambėjo didžiausioje šalies arenoje

Spalio 25 d. beveik pusantro šimto mūsų  gimnazijos vyresniųjų klasių mokinių dalyvavo Kaune vykusiame didžiausiame Lietuvoje karjeros festivalyje STUDFESTAS 2018. Tai jau ketvirtus metus iš eilės organizuojama nuotaikinga, moderni, bet pakankamai informatyvi konferencija apie studijas ir karjerą. Reikėtų padėkoti gimnazijos direktorei, pavaduotojams už suteiktą galimybę tokiam dideliam būriui moksleivių dalyvauti populiariame, gyvenimo kelio ieškančiam jaunimui skirtame renginyje bei būriui klasių auklėtojų, organizavusių kelionę ir lydėjusių mokinius į ją.

Šiais metais į Žalgirio areną suplūdo apie 10 000 mokinių bei jų mokytojų iš visos Lietuvos. Gyvenimo kelio ieškantys jauni žmonės turėjo galimybę pasiklausyti šešiolikos pranešėjų.  Tai buvo aukštųjų mokyklų atstovai, verslininkai, žymūs Lietuvos žmonės, kurie pasakojo apie  gyvenimo kelio paieškas,  dalinosi savo patirtimi, kaip planuoti karjerą, pagal kokius kriterijus rinktis studijų kryptį ir ką daryti jau šiandien, kad galėtum būti sėkmingas ateityje. Tarp pranešėjų buvo galima išvysti ir išgirsti žymų žurnalistą, televizijos laidų vedėją, „Laisvės TV“ įkūrėją Andrių Tapiną, režisierių, aktorių, muzikantą ir kompozitorių Vidą Bareikį, Lietuvos kariuomenės kapitonę Liną Jiezienę, projekto „Lietuvos balsas 2017“ nugalėtoją, dainininkę Moniką Mariją, parolimpinį čempioną, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentą Mindaugą Bilių  ir kitus.

Pertraukų metu moderniai įrengtose aukštųjų mokyklų ir partnerių erdvėse moksleiviai, ieškantys atsakymo į klausimus apie gyvenimo kelio pasirinkimą baigus mokyklą, galėjo tiesiogiai pabendrauti su įvairių aukštųjų mokyklų, įvairių organizacijų atstovais bei sėkmingą karjerą sukūrusiais žmonėmis.

Renginį vainikavo vakaro koncertas. Išlieti po ilgos dienos dar neišeikvotus energijos likučius padėjo hiphopo muzikos duetas iš Vilniaus Lilas ir Innomine.

Tačiau šis populiarus respublikinis renginys daliai Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių buvo įsimintinas įvykis dar ir dėl to, kad jie turėjo neeilinę galimybę pakilti į didžiąją Kauno Žalgirio arenos sceną ir trumpam tapti vakaro žvaigždėmis. Tokią galimybę įgijo mūsų gimnazijos IIgc klasė, laimėjusi „Facebooke“ STUDFESTO 2018 organizatorių skelbtą konkursą „Geriausia Studfesto klasė 2018“. Mūsų moksleiviai sugebėjo būti ne tik organizuotas, iniciatyvus kolektyvas, bet ir  be galo uždeganti, įtraukianti kitus į aktyvų balsavimą   socialinio tinklo grupė.  Už tokį aktyvumą šaunioji IIgc klasė kartu su auklėtoja Jolanta Patackaite buvo apdovanota ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto prizais, Keistuolių teatro bilietais. Taigi šiuolaikiniame pasaulyje labai reikalingų savybių dėka  mūsų šaunioji klasė įrodė, kad, jų pačių žodžiais tariant,  ir mažo provincijos miestelio klasė gali nugalėti ir būti pastebėta visoje Lietuvoje. Džiugu, kad šių jaunuolių dėka 10 000 Lietuvos moksleivių ir mokytojų ovacijomis palydėjo didžiausioje šalies arenoje tariamą mūsų gimnazijos vardą.

Birutė Plečkaitienė,
gimnazijos mokytoja