Gimnazijos skaitykloje – tapybos darbų paroda ir įspūdinga varpelių kolekcija

Pasitinkant šių metų Rugsėjo 1-ąją, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė turėjo ir tebeturi  galimybę susipažinti su skaitykloje veikiančiomis parodomis. Čia eksponuojama tautodailininkės Natalijos Bulotienės (Druskininkai) tapybos darbų paroda „Tėviškės takeliu“ bei įspūdinga įvairių varpelių kolekcija.

Visų pirma labai noriu pasidžiaugti, kad  gimnazijos skaitykloje vis dažniau savo kūrinius pristato patyrę tautodailininkai bei  naujokai.  Viena iš jų  – menininkė Natalija Bulotienė.

Parodos autorę nuo vaikystės iki šiol įkvepia gamta. Natalija Bulotienė gimė Gardine, vaikystę praleido Dzūkijoje, gražiame Lietuvos kampelyje, kurį puošia miškai, ežerai, upės ir upeliai, kalvos ir kalvelės. Lietuviškai kalbėti išmokusi Druskininkų vaikų darželyje, vėliau baigė Druskininkų M. K. Čiurlionio muzikos mokykloje baigė fortepijono klasę. Iš Druskininkų niekur taip ir neišvažiavo, nes gimtasis kraštas Natalijai taip mielas ir artimas.  Menininkė turi dar ir medicinos sesers kvalifikaciją bei yra baigusi VU universitete specialiąją pedagogiką. Šiuo metu itin domisi dailės terapija ir jos metodus taiko darbovietėje, lopšelyje – darželyje „Žibutė“, kur dirba pedagoginį darbą. Pasak darbų autorės, pomėgis piešti lydėjo ją visą gyvenimą. Pradėjo tapyti akvarele, išbandė pastelę, karpinius, fotografiją. Šiuo metu tapo aliejiniais dažais. Patinka velti ir iš vilnos. Natalija pasakojo, jog pomėgis velti atsirado po to, kaip pavyko įgyvendinti projektą „Veltinis darželyje“. Nuo 2010 metų Natalija Bulotienė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) Dzūkijos skyriaus narė. Dalyvauja įvairiose parodose, konkursuose, pleneruose. Yra gavusi ir nė vieną padėką už aktyvią kūrybinę ir kultūrinę veiklą bei lietuvių tautodailės puoselėjimą ir sklaidą.

Dairydamiesi į tautodailininkės vienas už kitą gražesnius kūrinius, išvysime nepaprasto grožio Druskonio ir Pastovio ežerus, Bugiedą, Zervynas, Gerdašių bažnyčią, aromatu svaiginančias alyvas, žydinčias aguonas, rūpestingai prižiūrimas ir genėjamas pamiškės obelis, ir kitus kūrinius. Iš viso autorė eksponuoja 16 kūrinių. Ji neslepia, jog skaitykloje eksponuojama tik maža dalelė jos kūrybinės veiklos.

Skaityklos lankytojai dar turi galimybę susipažinti ir su įvairių varpelių paroda. Parodai varpelius (11)  maloniai paskolino Veisiejų krašto muziejus iš savo fondų. Į kvietimą dalyvauti parodoje atsiliepė ir gimnazijos mokytojos Audronė Pileckienė, Gintutė Durtinevičienė, Asta Eidukaitienė bei  gimnazijos sekretorės Nijolė Štarolienė ir Rūta Jastiuginova. Taip iš neįprastų kolekcijų gimnazijos skaitykloje ,,suskambo“ mokykliniai varpeliai.

Parodos veiks iki spalio 2 d. Maloniai kviečiu apsilankyti!

Daiva Mikalauskienė