Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Gimnazijos skaitykloje eksponuojami mylimiausių mokytojų portretai ir keramikos darbai

 

        Grožis, kaip ir tiesa, pradžiugina žmogaus širdį. Manau, kad mokytojų širdis spalio 5-osios rytą pradžiugino  Lazdijų Motiejaus Gustaičio skaitykloje pradėjusi  veikti 8-12 klasių mokinių piešinių paroda  „Mano mylimiausio mokytojo portretas“. Šios parodos iniciatorės – dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė bei šių eilučių autorė.  Piešimo pamokų metu minimų klasių mokiniai  noriai prisiminė portreto žanrą ir stengėsi įvairių spalvų pagalba atskleisti savo mylimiausio mokytojo ryškius veido bruožus, charakterį, būdą, nuotaiką. Ir jiems tai puikiai pavyko. Parodoje eksponuojami net 32 mokytojų portretai, išsiskiriantys estetine raiška bei meistriškumu. Piešinių technika įvairi, portretai buvo kuriami pieštuku, guašu, vandeniniais dažais. Piešiniai pateikiami ant A3 ir A4 formato lapų. Reikia pasidžiaugti, kad mokiniams, piešiantiems mokytojų portretus, pasireiškė ir kūrybinė laimė, džiaugsmas bei gal net ir netikėti atradimai, nes  būtent piešiniuose gražiai atsiskleidė įdomioji bei spalvingoji mokytojo gyvenimo pusė. Dažniausiai buvo piešiamos fizikos mokytojos Akvilė Prakapienė ir Ramunė Kubilienė, istorijos mokytoja Audronė Pileckienė, muzikos mokytojos Laima Jakulevičienė bei Birutė Vžesniauskienė, dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė, kūno kultūros mokytojai Žilvinas Eidukaitis bei Mindaugas Malinauskas ir  kiti. Piešiant savo mylimiausio mokytojo portretą, buvo ugdomas mokinių skonis, skatinami jų kūrybiniai polinkiai bei gebėjimai. Tai buvo dailės pamoka, kuri tapo įdomia tema kūrybai.

        Tie, kurie neapsilankėte skaitykloje ir neturėjote galimybės pasigrožėti kūrybiškais mokinių piešiniais, dar turite laiko. Primenu, paroda veiks iki spalio 28 d.

        Ypatingai džiaugiuosi tuo, kad skaitykloje gausiai reprezentuojami keramikos darbai. Kartu su mokinių piešinių paroda  „Mano mylimiausias portretas“  čia eksponuojami ir žymios tautodailininkės Redos Vaikšnorienės darbai. Tiesa, ši menininkė jau 4 kartą eksponuoja savo neįprasto grožio darbus. Šįkart pristatomi juodos spalvos indai,  lėkštelės bei vazos.

        Tegul parodų lankytojai patirs žavias ir malonias akimirkas!

 

Daiva Mikalauskienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt