Gimnazija turi istorijos olimpiados pirmo etapo nugalėtojus

2017 m. gruodžio 13  dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje vyko 2018  metų XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados „Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuva: valstybės atstatymo istorijos (1917–1922 m. ir 1987–1993 m.)“ I etapas, kuriame  dalyvavo 39   (2g-4g klasių)  mokiniai. 2018 m. istorijos olimpiados tema skirta susipažinti su Lietuvos istorijos laikotarpiu  nuo 1917 iki 1922 m.  ir  nuo 1987 iki 1993 m.  Mokiniai pareiškę  norą dalyvauti  olimpiadoje  turėjo perskaityti  ne tik mokyklinius istorijos vadovėlius, bet ir susipažinti su papildoma literatūra, kuri buvo nurodyta  istorijos olimpiados programos šaltinuose:  Lietuvos valstybingumo atkūrimo idėjos brendimas 1917 m.,  Lietuvos valstybės ir valdžios institucijų kūrimas (1918–1920 m.), Lietuvos Tarybos išrinkimas, Gruodžio 11-osios aktas, Vasario 16-osios aktas,  Kovo 11-osios Lietuva, tarptautiniai santykiai ir ryšiai su Europa,  valstybės valdymo bruožai, Lietuvos socialinė ir ekonominė raida 1990–1993 m., Aukščiausios Tarybos/Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio veikla, Algirdo Brazausko išrinkimas Lietuvos Respublikos Prezidentu ir kt.

Istorijos olimpiados I etapą gimnazijoje organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė,  istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyresnioji mokytoja Audronė Pileckienė. Gimnazistų darbus vertino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijos sudaryta vertinimo komisija.

2017 m. gruodžio 21 dieną vertinimo komisija paskelbė istorijos olimpiados I etapo nugalėtojus:  4ga klasės mokinys Augustas Kmieliauskas  iš 60 galimų taškų surinko 51 tašką  ir užėmė I–ąją vietą, 3 gc klasės mokinys  Matas Budreika surinkęs 48  taškus užėmė II–ąją vietą, 2 ga klasės mokinė  Diana Česnakevičiūtė  surinkusi 46 taškus užėmė III–vietą, 4ga klasės mokinė Samanta Čepononytė surinkusi 44 taškus užėmė IV vietą.  Neblogai istorijos  olimpiadoje sekėsi  ir kitiems dalyviams: Sonatai Češkevičiūtei (4gc kl.), Jolantai Jančiukaitei (4gc kl.), Augustui Mockevičiui (3gc kl.), Matui Ribinskui (2gb kl.) Gretai Labenskaitei (3gc kl.), Gustui Klėjui (4ga kl.), Romualdui Klimui (2gc kl.), Gabrielei Želnytei (4gc kl.), Ignui Simanynui (3ga kl.) ir kt., tačiau iki nugalėtojo vardo šiems mokiniams pritrūko taškų.

Keturi gimnazijos mokiniai Augustas Kmieliauskas, Matas Budreika , Diana Česnakevičiūtė, Samanta Čepononytė, iškovojo teisę dalyvauti Lazdijų rajoninės istorijos olimpiados II etape, kuris vyks 2018 m. vasario mėn. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė pasveikino nugalėtojus bei įteikė jiems diplomus ir padėkas mokiniams, kurie surinko ne mažiau kaip 31 tašką. Direktorė palinkėjo nugalėtojams gero pasirengimo ir sėkmės rajoninėje istorijos olimpiadoje!

Augustai, Matai, Diana, Samanta linkime Jums  SĖKMĖS!

Audronė Pileckienė
Istorijos vyr. mokytoja