Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Fotografijų paroda „ATPAŽINK SAVO MOKYTOJĄ“

 

        Gyvenimas susideda iš didelių ir mažų įvykių, kurie paįvairina kasdienybę ir kuriais matuojama gyvenimo kelionė. Jų būna ir smagių, ir liūdnų, reikalingų ir nereikalingų, prasmingų ir neturinčių ilgalaikės prasmės. Tačiau tik per tai mes sužinome gyvenimo kainą ir kas jis yra.

        Atrodo, kad gyvenime niekas nesikeičia. Akivaizdu, kad keičiasi mūsų veidai, aplinka, pomėgiai, mąstymas ir netgi bendravimas.

        Artėjant gražiai rudens šventei– Tarptautinei Mokytojų dienai, atsirado puiki proga bei galimybė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje surengti fotografijų parodą „ATPAŽINK SAVO MOKYTOJĄ“. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje dirbančių  mokytojų  pačių mėgstamiausių bei mylimiausių nuotraukų, kuriose atsispindėtų gražiausios vaikystės, paauglystės, jaunystės, brandos metų gyvenimo akimirkos,  laukiau daugiau nei dvi savaites. Labai gaila, kad į mano prašymą atsiliepė tik keletas pedagogų, kurie su dideliu entuziazmu ir džiaugsmu pristatė nuotraukas. Parodoje eksponuojama 12 skenuotų nuotraukų, tai išties tik mažas trupinėlis to, ką norėjau parodyti gimnazijos bendruomenei.

        Šios parodos tikslas – parodyti mokiniams, kad vaikystė, paauglystė, jaunystė – lopinėlis prisiminimų, nes  ir mokytojai buvo vaikai, kurie lakstė paskui gyvūnus,  žaidė nostalgiškus žaidimus, taškėsi balose, pozavo su Kalėdų seneliu, skynė dar nenunokusius obuolius, sėdėjo mokyklos suoluose, universiteto auditorijose, dalyvavo įvairiose veiklose…. Todėl ir vaikystės bei jaunystės fotografijos yra pačios romantiškiausios, kupinos džiaugsmo, nuotykių, žaidimų.

        Parodoje – savitos fotografijos iš paauglystės laikotarpio. Susidomėjimą bei šiltus prisiminimus kelia to meto būsimų mokytojų apsirengimas – juodos mokyklinės uniformos su baltomis apykaklėmis  ir rankogaliais. Visa tai gražiai atsispindi  nuotraukose.

        Ypatingo švytėjimo apsuptos fotografijos, kuriose pavaizduotas jaunystės motyvas. Tai studijų metų atspindžiai. Čia būsimieji pedagogai nuotaikingai pozuoja prieš fotoobjektyvą.

        Vienas  svarbiausių šios parodos akcentų – mįslės įminimas.  Žiūrėdami į šias nuotraukas, turėsite atpažinti būsimą mokytoją. Teisingai atspėjusiųjų laukia prizai.

        Manau, kad ši paroda „Atpažink savo mokytoją“ leis bendruomenės nariams pajusti savo darbų prasmę, atsigręžti į praeitį bei pažvelgti į ateitį. Puoselėkime tvirtą mokytojo ir mokinio ryšį, ugdykime bendruomeniškumą, suteikime vieni kitiems gerų emocijų!

        Nespėjai ko – nesigailėk! Liks fotografijos prisiminimai, o būsimų mokytojų veidai tarsi veidrodžiai, atgaivina kad ir ne visą gyvenimą, tai nors jo dalį.

        Fotografijų paroda gimnazijos skaitykloje lankytojus džiugins iki lapkričio 10 d. Maloniai kviečiu.

                                           Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt