Europos kalbų dienai – 20 metų

Nuo 2001-ųjų metų Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26-osios dieną. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.

Šiemet paminėdami Europos kalbų dienos dvidešimtmetį, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai mokyklą papuošė savo kūrybiniais projektiniais darbais, kuriuose, vartodami lietuvių, anglų, rusų ir pasirinktos šalies kalbas, pristatė surinktą informaciją apie skirtingas Europos šalis. Kūrė plakatus, cituodami mintis įžymių žmonių jų gimtąja kalba. Pamokų metu mokiniai mokėsi pasakyti ir parašyti savo pasirinktų frazių įvairiomis kalbomis, analizavo kalbų panašumus ir skirtumus. Vyresni mokiniai susipažino su daugiakalbėmis įžymybėmis, lavino kalbinius gebėjimus porose – argumentuotai siūlė draugui išmokti naują kalbą bei turėjo priimti sprendimą, kokią kalbą rinktųsi. Visa mokyklos bendruomenė klausėsi radijo pranešimo, kurio metu buvo perskaityti Šekspyro sonetai trimis kalbomis: lietuvių, rusų ir anglų.

Kalbos – atveria duris. Tad skatiname visus mokytis kalbų!