Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Etninės kultūros olimpiada

         Spalio 2 d. Vilniaus Senvagės gimnazijoje vyko antrosios etninės kultūros olimpiados respublikinis etapas. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.
Mokiniai varžėsi 6–8 ir 9–12 klasių amžiaus grupėse. Pirmoji užduotis – etnokultūros pažinimo testas, kuris truko 45 minutes, antroji – etnokultūrinės veiklos pristatymas. Dalyviai skaidrėmis ar filmuota medžiaga pristatė savo veiklas etninės kultūros srityje, taip pat grojo liaudiškais instrumentais, dainavo, pasakojo tarmiškai, demonstravo savo tautodailės kūrinius. Stebino vaikų veiklų gausa, įvairiapusiškumas, gilus amatų, tradicijų išmanymas, gebėjimas laisvai bendrauti gimtąja tarme.

        Dar praeitais mokslo metais įveikusi rajoninį ir regioninį etapus Dzūkijai atstovavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos skyriaus 8 klasės mokinė Morta Žaliauskaitė, kurią paruošė mokytoja Lina Žaliauskienė. Pademonstravusi puikų kalendorinių papročių išmanymą ir pristačiusi įvairiapusišką veiklą Morta laimėjo pirmąją vietą jaunesniųjų grupėje.

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt