Etninės kultūros olimpiada

Spalio 2 d. Vilniaus Senvagės gimnazijoje vyko antrosios etninės kultūros olimpiados respublikinis etapas. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.
Mokiniai varžėsi 6–8 ir 9–12 klasių amžiaus grupėse. Pirmoji užduotis – etnokultūros pažinimo testas, kuris truko 45 minutes, antroji – etnokultūrinės veiklos pristatymas. Dalyviai skaidrėmis ar filmuota medžiaga pristatė savo veiklas etninės kultūros srityje, taip pat grojo liaudiškais instrumentais, dainavo, pasakojo tarmiškai, demonstravo savo tautodailės kūrinius. Stebino vaikų veiklų gausa, įvairiapusiškumas, gilus amatų, tradicijų išmanymas, gebėjimas laisvai bendrauti gimtąja tarme.

Dar praeitais mokslo metais įveikusi rajoninį ir regioninį etapus Dzūkijai atstovavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos skyriaus 8 klasės mokinė Morta Žaliauskaitė, kurią paruošė mokytoja Lina Žaliauskienė. Pademonstravusi puikų kalendorinių papročių išmanymą ir pristačiusi įvairiapusišką veiklą Morta laimėjo pirmąją vietą jaunesniųjų grupėje.