Erasmus+ projektas ”Ethos of Europe-Acting for Integration”

Vasario 6-12 dienomis, anglų kalbos mokytoja Ilona Akromienė ir direktorė Jurgita Mozerienė, kartu su 3g klasių moksleivėmis Reda Padgurskaite, Egle Jarmalaite, Guste Česnulevičiūte ir Simona Alesiute dalyvavo Erasmus+ projekte ”Ethos of Europe-Acting for Integration” Portugalijoje. Projektas taip pat buvo apie pabėgėlius, kaip jie prisitaiko kitose šalyse, kaip juos priima kiti žmonės. Buvo atvykęs studentas papasakoti savo istorijos, kuris dabar studijuoja Portugalijoje, bet yra iš Afrikos. Taip pat pirmąją dieną susipažinome vieni su kitais, nes projekte dalyvauja jaunimas iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Austrijos, Portugalijos, bei Lietuvos. Žaidėme žaidimus bei viktorinas, norint geriau susipažinti su vieni kitų šalimis bei kultūromis. Antrąją dieną buvome suskirstyti į grupes ir turėjome ruoštis savo prezentacijoms. Buvo dvi grupės- teatro, bei muzikos. Vaikai, kurie buvo teatro grupėje paruošė vaidinimą, o kurie buvo muzikos, turejo kiekvienas sušokti šokį pagal savo šalies muziką. Lietuviai šoko mums gerai žinoma Gransverą. Trečią dieną vykome apsižvalgyti po miestelio, kuriame buvome apylinkes, važinėjome po kalnus, taip pat nuvykom apžiūrėti bažnyčios. Savaitgalį vykome į Coimbra miestą,  į universitą. Paskutiniąją dieną buvo sertifikatų įteikimas, bei mūsų pristatymas, teatro ir kiekvienos šalies šokių pristatymas. Kelionės padeda lavinti anglų kalbos žinias, geriau pažinti kitų kultūrų žmones, bei su jais susipažinti ir bendrauti. Smagu, kad yra galimybė keliauti ir bendrauti su kitais, iš užsienio žmonėmis.

3g kl. mokinė Reda Padgurskaitė