ERASMUS+ PROGRAMOS PROJEKTAS „FRIENDS ACROSS THE WATER“

ERASMUS+ PROGRAMOS PROJEKTAS
„FRIENDS ACROSS THE WATER“

(DOTACIJOS SUTARTIES NR. 2017-1-PL01-KA219-038286_4)

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija 2017-2019 m. įgyvendina  „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA219) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Friends across the water“.

Mūsų partneriai šiame projekte yra:

Zespol Szkol Samorzadowych w Kobylnicy (Lenkija),

Agrupamento de Escolas de Vilela (Portugalija),

9dnioniasmagnhsias (Graikija)

Mondial College (Olandija),

Sredno uchilishte „Petko R. Slaveykov“ (Bulgarija),

Scoala Gimnaziala ELF (Rumunija),

Fatih Imam Hatip Ortaokulu (Turkija).

Projekto tikslai

Projekto tikslas yra tobulinti šiuos įgūdžius: meta-pažinimas vaikų mokymuisi visą gyvenimą, grįžtamasis ryšys gerinant mokymo metodus ir mokymosi galimybes.  Visa tai tobulina vaikų požiūrį į Europietiškas ir šalies vertybes, vandens saugą, atsakingą vandens vartojimą, suvokimo pasekmes ir įtaką vandens švaistymui, skaitmeninius įgūdžius bei aplinkosaugą. Tobulinti mokytojų įgūdžius atliekant tyrimus, naudojantis informacinėmis technologijomis bei meta-pažinimo bei lyderystės srityse. Įsisavinti ir tobulinti naujus mokymo metodus, dalijantis gerąja patirtimi, mokantis ir stebint.

Projekto uždaviniai

• Suteikti vaikams balsą srityse, kurios susijusios su jais pačiais ir Europa taip kaip rekomenduojama UNESCO apraše apie vaikų teises.
  • Analizuoti migracijos problemas ir susieti tai su Jungtinių Tautų tvariais tikslais ir ypač vandens vartojimo svarba.
  • Tobulinti kiekvienos šalies vertybes ir išsiaiškinti, kokios yra bendros vertybės vaikams.
  • Padėti mokykloms ir šalims pasiruošti spręsti šiandienos realybę, t.y. migraciją.
  • Tobulinti mokinių mokymą ir mokymąsi bei plėtoti aspektus tokius kaip meta-pažinimas, grįžtamasis ryšys ir tyrimai bei su jais susijusią pedagogiką. Stiprinti mokytojo profesijos įvaizdį dalijantis, keičiantis bei plėtojant gerąją patirtį.
  • Tobulinti mokytojų įgūdžius, kurie vis dažniau susiduria su įvairiataute mokinių bendruomene.
  • Palaikyti personalą tobulinant lyderystės įgūdžius, susiduriant su pokyčiais vietiniame, nacionaliniame ir europietiškame lygmenyje.
  • Didinti sąmoningumą apie žmonių poveikį jų pačių aplinkai.

Projekto rezultatai

Konkretūs rezultatai:

• Projekto tinklalapis;
  • Meta-pažinimo gido knyga;
  • Filmas: Diena mokykloje;
  • Vandens tyrimo projektinis darbas;
  • Vandens taupymo bei užterštumo mažinimo akcija;
  • Nuotraukų konkursas;
  • Internetinė nuotraukų galerija;
  • Karo ir taikos eilėraščių kūrimas;
  • Taikos skulptūros;
  • Vaikų piešinių konkursas;
  • Video apie pabėgėlius šalyje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis.