Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

„Emilija – šiandienos jaunimo akimis“

wp_20161118_11_50_56_pro

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė  lapkričio mėnesį gimnazijos skaitykloje turi galimybę pamatyti Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos mokinių piešinių parodą „Emilija – šiandienos jaunimo akimis“. Lapkričio 13 d. sukako 210 metų, kai 1806 m. Vilniuje, grafų šeimoje, gimė  neeilinė asmenybė – neįtikėtinai narsi 1831 – ųjų metų sukilimo dalyvė, sukilėlių karinių pajėgų kapitonė, drąsi kovotoja už laisvę Emilija Pliaterytė.

        Tai įspūdinga piešinių paroda, kurioje eksponuojama daugiau nei trisdešimt gražiausių moksleivių piešinių, skirtų šiai ypatingai datai paminėti. Jie sukurti 2014 m. Paroda buvo surengta Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje. Pasigrožėti nepakartojamu spalvų žaismu į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą mėnesiui atkeliavo 6-8 klasių mokinių piešti grafaitės Emilijos Pliaterytės portretai.

        Mokiniai savo piešiniuose puikiai atskleidė grafaitės, karžygės, 1830-1831 m. sukilėlių vadės asmeninius išgyvenimus, atsivėrimus, emocinę nuotaiką. Ir visa tai sukūrė lengvais teptuko potėpiais bei įprastu pieštuku.

        Emilijos Pliaterytės asmenybė siejama su narsiąja istorine prancūzų asmenybe Žana d‘Ark. Kurdami Emilijos Pliaterytės portretą, mokiniai ne tik siekė tapybiškai išreikšti karžygės grožį, bet pabrėžti ir atskleisti to meto istoriją, jos praeitį. Taip jie turėjo puikią galimybę fantazuoti, kurti, pasikliauti savimi, aplinka ir taip atskleisti savo kūrybinius gebėjimus. Pagarba,  meilė Tėvynei – ypatingas fenomenas, apgaubtas patriotiškais jausmais. Žmogaus buvimas visados esti pažymėtas tautos ženklu. Šie spalvingi mokinių piešiniai papuošė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą. Neįtikėtina jų įvairovė, paprastumas bei originalumas verčia matyti istorinę asmenybę – bebaimę sukilimo kovų dalyvę. Todėl Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos mokiniai, didvyriškų minčių įdiegti, savo originaliuose piešiniuose išreiškė patriotinius jausmus bei atidavė pagarbą grafaitei – narsumo, santūrumo, pilietiškumo, teisingumo bei išminties pavyzdžiui.

        Už įspūdingą parodą dėkoju Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus vadovei Odetai Barkauskienei. Paroda veiks iki lapkričio 30 d. Maloniai kviečiu  ją aplankyti ir prisiminti moterį – didvyrę.

 

Daiva Mikalauskienė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt